Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
Ами серпентината е поставяна впоследствие, понеже бойлера няма изход и вход за такава. Тръбите за студена и топла вода от котела влиза отдолу, през фланеца.
plamen6703 - майстор
Спираш подаването на вода към бойлера, спираш захранването от ел.мрежа и действаш... Ако бойлера ти е в сухо помещение ще трябва да го свалиш от стената и да го преместиш някъде, където може да се мие...
Отваряш, изчистваш котленият камък... и си купуваш нов нагревател да смениш и него... Той остава вътре и е по-добре като ще чистиш котленият камък да смениш и нагревателят, че да не правиш подобно упражнение отново след време...Другите чарлоляци са леснодостъпни и не е проблем да ги смениш по всяко време без излишно дупене и пънкане...
След това сглобяваш, пускаш водата да се напълни бойлера и отваряш крана на батерията да "избяга" въздуха"... После включваш ел.захранването към бойлера и следиш кога ще изключи /ако изключи/, ако не изключи и почне да прегрява, спираш го от "копчето" и действаш по въпроса да го принудиш да изключва сам като достигне зададената от терморегулатора температура на водата :)
nautilus33 - майстор
Вече разкачих топлата и студената вода от водопровода, и захранването. Но не мога да извадя фланеца, понеже през него минават още две допълнителни тръби, към допълнително поставяна серпентина, свързана с котела. Щом развъртя тази за входящата вода, започва да тече вода от системата. И не знам как да я спра. Има един кран, който казаха, че е за пълнене на системата, и като го завъртя, започва да тезе вода. Единствено не съм опитал с един голям кран до котела. питах да избутам фланеца нагоре, за да не го вадя а да бръкна с ръка и да изчистят колкото мога, но тръбите не ми позволяват да го избутам достатъчно, че да си вкарам ръката.
volf - специалист
На кръга захранващ бойлера трябва да има кранове на подава и връщашта се вода.Трябва да се затворят и двата,тогава отделяш тръбите от фланеца и действаш.Фланецът се вади със завъртане но трябва да го наклониш.
nautilus33 - майстор
volf написа:
На кръга захранващ бойлера трябва да има кранове на подава и връщашта се вода.Трябва да се затворят и двата,тогава отделяш тръбите от фланеца и действаш.Фланецът се вади със завъртане но трябва да го наклониш.
Всичко е на един кръг. Спрях двата до котела и мисля, че стана. Също така на входящата за бойлера, точно под фланеца има малък кран, който също затворих. Предполагам за да не дърпа въздух оттам и да изтича от серпентината> Сега само трябва да разбера как да допълня изтеклата вода- през разширителния съд или от друго място.
Hoвoceлckи - майстор
Е нали
nautilus33 написа:
Има един кран, който казаха, че е за пълнене на системата, и като го завъртя, започва да тезе вода.
nautilus33 - майстор
Ами в положението, в което крана се намира сега, е затворено, поне така предполагам, защото като го завъртя водата почва да изтича. И не мога да разбера как ще се напълни. Или е с някакъв клапан сигурно.
nautilus33 - майстор
И така, изчистих го намясто, без да го свалям от бойлера, понеже не успях. Само да попитам- след като монтирах фланецът на място, и пуснах водата да пълня, тече доста покрай гарнитурата. Леглото на гарнитурата е леко корозирало, та се чудя дали направи с финна шкурка да го мина, или не е препоръчително.
plamen6703 - майстор
Дано си купил нова гарнитура :)
rado_ev - специалист
Този проблем ще се реши с нова гарнитура. За да тече, гарнитурата не се е сплескала достатъчно. Ако го почистиш с фина шкурка не е от голямо значение за нова гарнитура да обере неравностите, които евентуално ще свалиш с фината шкурка. Ако има сериозна корозия в летлото, нова гарнитура няма да обере неравностите и тогава варианта е за нов бойлер.
Трябва да си купиш нова гарнитура и да не те притеснява това, че ще ти дадат кръгла гарнитура за елипсовиден фланец. Ще забележиш как новата гарнитура има един канал в който трябва да влезе фланеца. Монтираш ли я правилно няма да имаш никакви течове след сглобяването. Понеже не си вадил фланеца трябва да монтираш новата гарнитура вътре в бойлера, което е изключително неудобно но не и невъзможно.
Като отидеш в магазина помоли продавача да ти извади такъв фланец и там на място да монтираш гарнитурата на фланеца. Това е за да придобиеш представа как трябва да изглежда правилния монтаж за да си сигурен че си направил нещата както трябва.
:)

Тема "Защитата на бойлер Елдом се задейства често" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: