Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
Как сте ?
Та днес след като присъствах на един спор между началник и работник се озадачих и си викам да питам по-компетентните в тази област за да ми се изяснят нещата.
Въпроса е следният:
Има ли значение ако се монтират примерно 7-8 автоматични предпазителя от коя страна да се слага гребена отгоре на предпазителите или отдолу?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мисля, че няма значение, ще следя с интерес темата
vgeorgiev - специалист
Няма причина да е строго отдолу или отгоре. Все пак тока е променлив и няма абсолютно никакво значение.
kolcho - специалист
kronos_XXL написа:
Здравейте,

Има ли значение ако се монтират примерно 7-8 автоматични предпазителя от коя страна да се слага гребена отгоре на предпазителите или отдолу?
Има значение, разбира се - гребенът се монтира задължително откъм страната без подвижни елементи. Това важи само в случаите, когато началникът не пожелае нещо друго :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ха-ха :-D ЯСНО :-)))
vgeorgiev - специалист
kolcho написа:
kronos_XXL написа:
Здравейте,

Има ли значение ако се монтират примерно 7-8 автоматични предпазителя от коя страна да се слага гребена отгоре на предпазителите или отдолу?
Има значение, разбира се - гребенът се монтира задължително откъм страната без подвижни елементи. Това важи само в случаите, когато началникът не пожелае нещо друго :wink:
Може ли обяснение ако обичаш.
hidrazin - майстор
Е какво толкова има да се обяснява? Желателно е гребена отгоре.

Изображение

:partyman:
vgeorgiev - специалист
Добре де ако монтираме гребена отгоре (страната без подвижни елементи), тогава къде ще е стегнат фазовия кабел в главния предпазител (този идващ от електромера) ? :arrow: От долната си страна :arrow: тази с подвижните елементи. Опс... противоречие на горното правило. :!: :wink:
kolcho - специалист
vgeorgiev написа:
Добре де ако монтираме гребена отгоре (страната без подвижни елементи), тогава къде ще е стегнат фазовия кабел в главния предпазител (този идващ от електромера) ? :arrow: От долната си страна :arrow: тази с подвижните елементи. Опс... противоречие на горното правило. :!: :wink:
Вероятно ти е трудно да съобразиш, че главният предпазител може да се свърже с фазовия кабел от електромера по същия начин , а после, с помощта на един Ес-мост, фазата да отиде на гребена, захранващ реда от останалите предпазители? Ако е така - жалко...

И наздраве :partyman:

Тема "Има ли значение?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: