Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
didoto231 - помощник
Здравейте, имам много изнервящ проблем, които се появи днес.
Значи, шпакловаха ми хол-а където беше сменена ел. инсталацията преди 2 седмици и какво става сега ...
Когато включа нещо на контакт в тази стая, предпазителя направо огън изкарва и изключва цялата инсталация.
2 Пъти падна така че го пусках от таблото на етажа.
Когато пък не съм пуснал нещо изобщо в стаята, пусна ли бойлера след 10 секунди пак същатата работа, спира тока или от етажа или на таблото му пада предпазителя.

Този проблем е от днес , след като беше измазана стената.
Обаче нямам обяснение защо така става при положение че дори стената да е мокра, какво общо има бойлера?

Направо полудявам, дайте някакъв съвет, че не се търпи :axe:
DMN - майстор
ДТЗ имаш ли?
didoto231 написа:
Когато включа нещо на контакт в тази стая,
Какво включваш?
Преди шпахловката нямаше ли го този проблем?
didoto231 - помощник
Не , включвам единствено един рутер, защото там ми е кабела. Откакто смениха кабелите си беше включен нон стоп.
Лошото е че утре ще идва майстора да удря втора ръка и направо незнам какво да правя.
Днес включвах-изключвах захранването от главния бушон докато мажеше майстора. Това е , нищо не съм пипал друго.

ДТЗ не мисля че имам, от старите ми е таблото в коридора.
iliya_i - майстор
Не става ясно как е направена новата инсталация. Търси този който я прави.
didoto231 - помощник
iliya_i написа:
Не става ясно как е направена новата инсталация. Търси този който я прави.
Сменени са мостовите кабели вътре в стаята , сменени са всички контакти и ключове както и разпределителните кутии.
Не е сменяна цялата инсталация на апартамента, това имах на впредвид
DMN - майстор
Сигурен ли си, че ти изключва предпазител, а не ДТЗ(дефектнотокова защита) понякога са комбинирани предпазител с ДТЗ(в едно тяло)?
От рутер няма как да падне предпазителя, освен ако не е повредено захранването на рутера, ама това щеше да го разбереш.
Трижилна ли е инсталацията?
DundyTheCroc - майстор
Майстора като сменя мостовия проводник кова ли го с пирончета?
iliya_i - майстор
Все пак проблема е у вас. Няма как да гадаем какво точно е там положението. Търси майстора.
didoto231 - помощник
DMN написа:
Сигурен ли си, че ти изключва предпазител, а не ДТЗ(дефектнотокова защита) понякога са комбинирани предпазител с ДТЗ(в едно тяло)?
От рутер няма как да падне предпазителя, освен ако не е повредено захранването на рутера, ама това щеше да го разбереш.
Трижилна ли е инсталацията?
Не съм сигурен честно казано- нищо не разбирам от ток. От старите табла е , има 5 бушона като най-десния е главния.
Мостовия кабел е 2x2.5.
DMN - майстор
didoto231 написа:
От старите табла е
Какво означава това, че е със стопяеми предпазители или с автоматични предпазители?
Ако можеш го снимай.

Тема "Пада ми предпазителя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: