Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lpoik - специалист
Здавейте,може ли да се въстановяват по някакъв начин.И друг въпрос как е най добре да се зареждат два акум.последователно или паралелно.Благодаря. :?
kozl - майстор
Най-добре е поотделно.
От паралелното и последовотелното, по-доброто е последователното.
lpoik - специалист
kozl написа:
Най-добре е поотделно.
От паралелното и последовотелното, по-доброто е последователното.
Благодаря,но защо е по-добро последователното какво е обяснението
kozl - майстор
Защото тока на зареждане не може да се контролира спрямо двата успоредно свързани акумулатора.
kolev_k - специалист
А как ще работят акутата,заедно ли ,по отделно ли,в паралел ли,последователно ли?Еднакви ли са на възраст,капацитет?
lpoik - специалист
kozl написа:
Защото тока на зареждане не може да се контролира спрямо двата успоредно свързани акумулатора.
Благодаря, но нещо не съм малко съгласен.При зареждане на последователно свързани два акум.тоест на 24 волта не може да се контролира напрежението на акумулаторите поотделно ако има разлика в капацитетите на двата акумулатора тоест единия по зареден а другия по изтощен.При зареждане на паралелно свързани зарядния ток се задава малко повече от 1 десета но напрежението си остава едно и също и за двата акумулатора тоест 14,2 волта.От три години зареждам три акумулатора винаги паралелно и след това ги използвам на 36 волта не са мръднали по напрежение и ток.При последователното зареждане винаги съм имал разлика в напреженията.Задал съм този въпрос в форума просто за консултация как е най добре.
lpoik - специалист
kolev_k написа:
А как ще работят акутата,заедно ли ,по отделно ли,в паралел ли,последователно ли?Еднакви ли са на възраст,капацитет?
Капацитетите са еднакви на възраст са еднакви работят свързани последователно.
shadow__01 - майстор
lpoik написа:
Благодаря, но нещо не съм малко съгласен.
А съгласен ли си, че акумулаторите се зареждат по ток, не по напрежение? Следи им се тока да е в определени граници.
Някои автоматични зарядни изключват по напрежение, защото е по-лесно за схемно реализиране.
DundyTheCroc - майстор
Във всички UPS-и с над два акумулатора, последните са вързани или последователно, или в няколко паралелно вързани пакета от последователно свързани акумулатори, които обаче се командват отделно. Няма такова нещо като еднакви акумулатори, дори да са еднакви като модел има разлика в капацитет, износване, вътрешно съпротивление.
lpoik - специалист
shadow__01 написа:
lpoik написа:
Благодаря, но нещо не съм малко съгласен.
А съгласен ли си, че акумулаторите се зареждат по ток, не по напрежение? Следи им се тока да е в определени граници.
Някои автоматични зарядни изключват по напрежение, защото е по-лесно за схемно реализиране.
На ясно съм че,се зареждат по ток и задавам тока колкото е необходимо една десета от капацитета след това тока започва да намалява а напрежението расте до необходимото 14,2.Ако е автоматично зарядното при това напрежение тока става 0.

Тема "Ремонт на гелов акумулатор 12v.12ah" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: