• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lisko - майстор
burkov написа:
Аз от месец и половина ползвам ето тази:
https://www.emag.bg/vynshna-baterija-hu ... DSKYR7BBM/
Супер бързо зарежда Galaxy note 3, с батерия 3200mah.
Направих точно три пълни зареждания от 5 процента заряд на телефона.
Плюса е че е тъничка, почти колкото телефон.
Със сигурност препоръчвам.
Първо ХуавЕЙ не е кой да ЕЙ!
:)
Второ - 10000мАч изглеждат реалистични за тоя размер. Не е като да има претенции за 22000.

Трето - Личния опит е най-важен. Щом като ти прави 3 зареждания и си доволен, потенциалните нови купувачи да си правят сметката дали ги устройва и ако да - няма какво да се чудят повече.

Ако трябва да споделя опит от мойта куча марка - нервира ме че когато не се ползва и примерно се мандахерца в раница, се случва бутончето да се натисне и тя да почне да работи на празен ход. Което не я харчи чак толкова колкото ако зареждаше нещо, но все пак харчи нещо. Та, съвета ми е преди купуване да гледате как точно се включва и дали има опасност да се включва от само себе си както в моя случай.
Nimi - специалист
@Lisko.. излишно си чешем клавиатурите.

Аз си имам две банки на които аз съм слагал елементи. Имам си и други две ;-)

Посочих линк от където може да се вземе в действителност.. не само да гледаш някакви цени.
Който иска хубава банка да си вземе касета на TOMO и да си сложи елементи в нея.
Аз посочих 3 тествани от мен марки.. и една която има по-висок рейтинг от тях. Бе... всеки да си взема каквото му е кеф.
redchampions - помощник
Малко старичка тема но...

Имам такава батерия:
https://canyon.bg/product/cne-cspb26go-bg/
сложих й този елемент:
http://www.elimex.bg/product/111759/aku ... -lava.html
и реших да тествам какъв капацитет "отдава" - заредих я вечерта и на другия ден включих един USB вентилатор - оказа се около 1730 mAh (5.25 часа по 330mA). Това нормално ли е, ако капацитетът на eлемента наистина е около 3000mAh? Все пак това беше и първото й зареждане, след няколко цикъла може да вдигне малко.
VLADO66 - майстор
За по точен тест трябва да вземеш друг консуматор , а не вентилатор.Иначе китайците са царе на милиамперите- пишат каквото им падне в повече.
Jacomo - специалист
пет май 31, 2019 3:33 pmredchampions написа:
Малко старичка тема но...

Имам такава батерия:
https://canyon.bg/product/cne-cspb26go-bg/
сложих й този елемент:
http://www.elimex.bg/product/111759/aku ... -lava.html
и реших да тествам какъв капацитет "отдава" - заредих я вечерта и на другия ден включих един USB вентилатор - оказа се около 1730 mAh (5.25 часа по 330mA). Това нормално ли е, ако капацитетът на eлемента наистина е около 3000mAh? Все пак това беше и първото й зареждане, след няколко цикъла може да вдигне малко.
А провери ли как се зарежда? С какъв ток и какво напрежение? USB вентилатора директно на батерията ли го върза или през USB порта на зарядното? КПД-то на заряд не е 100% - все пак минава през електроника (повишаване на напрежението до 5V), т.е. ако си вързал вентилатора на USB порта, имаш накакъв % загуби.
mironcho - специалист
А как беше с оригиналната батерия?
redchampions - помощник
Монтирах батерията вътре в кутията към електрониката и меря всичко през USB порта с един USB тестер, който показва тока и напрежението.
Вентилаторът си харчеше 330mAh през цялото време, напрежението беше около 5.1V.
Снощи като монтирах батерията в кутията, я включих да се зарежда с едно зарядно, на което пише 1А - около 2 часа се зареждаше с 1А, после започна да пада - отначало на 0.6, после постепенно и за последно успях да видя 0.25A преди да се зареди напълно и да стане 0.
В момента, след като падна докрай, я зареждам с едно зарядно, на което пише 2А, и вече 2 часа зарежда пак с 1А и продължава.
Та мисълта ми е, АКО батерията наистина е 3000mAh, нормално ли е да "отдаде" само 1730? Взех тази батерия, защото в описанието в сайта имаше едни графики, едни чудеса... реших, че който производител си е направил труда да даде тези данни, заслужава поне да му тествам продукта :yawinkle:

P.S. С оригиналната не съм мерил, за съжаление, отдавна сдаде багажа и я изхвърлих, даже и не помня каква марка пишеше на нея :sad:
За сметка на това пък, като изхвърлих оригиналната бях сложил една от китайско фенерче, на нея пишеше 4800mAh - е с нея вентилаторът работи точно час и половина - демек 500mAh :rolleyes:
tzetz009 - специалист
:roll: Незнам има ли все още хора , на които не им е ясно , че литиев акумулатор с размер 18650 и означение по корпуса от 3500 до 8800 mAh , са пълен боклук . Принципно ги подарявам на продавачите , като си купувам някой челник или ламБа , но един сладкодумен ме разсея и се сдобих с два по 8800 . Мисля да им изкормя някой ден вътрешните елементи , че много въздух заемат така :lol: .

:partyman: :partyman: :partyman:
Nimi - специалист
пет май 31, 2019 4:23 pmredchampions написа:
......
Та мисълта ми е, АКО батерията наистина е 3000mAh, нормално ли е да "отдаде" само 1730?....
Абсолютно нормално.
Ако капацитета e 3000mAh и КПД на преобразуването е 80%, а изходното напрежение е 5.1V - отдадения капацитет по сметки трябва да е 1740mAh.
redchampions - помощник
пет май 31, 2019 7:54 pmNimi написа:
по сметки трябва да е 1740mAh.
А как го изчисли? 80% е 2400mAh...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Външна батерия powerbank" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: