• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petromaniq66 - специалист
Сложи си батерия от таблет 3-4000 мА.
vencil - специалист
Махнах оригиналната батерия (тя държеше около 20мин.) и използвах нейната букса за да включа 18650 в GPS-а. Имам няколко батерии LG от лаптоп 2200mA и две от тези
Изображение
Зареждам ги с Nitecore D2 https://charger.nitecore.com/product/d2 и всичките батерии се зареждат до 4,2V, сега колко им е реалния капацитет не знам но там където ги използвам държат доволно. По-късно ще кача снимка как стана, но според мен това че навигацията изключва на 3,55V (струва ми се рано) е проблема. Ако взема някаква с по-голям капацитет примерно 2900mA сигурно ще получа още някоя минута но за още 10-15мин. не си струва инвестицията.
По скоро си мислих ако има някаква платка нещо като това http://www.zigifly.com/igrachki/dzhadzh ... d-displey/ само че по-малка която да монтирам вътре на мястото на оригиналната батерия би свършило работа но....ами колкото и да не ми се ще е с кабела пак.
Сложи си батерия от таблет 3-4000 мА.
Едва ли ще намеря батерия с такъв капацитет и размера на оригиналната за да се побере на оригиналното място.
vencil - специалист
Изображение
Чудя се ако взема само платката от една такава външна батерия и я монтирам вътре в GPS-а и изведа една букса дали няма да станат нещата.
Изображение
Лошото е че нямам за да пробвам, обаче сега се сещам че имам Folomov A1 http://www.folomov.com/en/content/?126.html и мога с него да пробвам :wink: .
lov - майстор
Така както си я вързал на мястото на оригиналната е правилното решение. Но в самия литиев пакет вероятно е имало една миниятюрна платчица която следи заряда и разряда на батерията. надявам се че си че извадил и елемента е подключен към нея а не директно. Тя предпазва елемента както от прекомерен заряд така и от разряд. Да не те заблуждава че от нея излизат само две кабелчета. Това че изключва при толкова високо напрежение ме навежда на мисълта че проблема е повече софтуерен. Тоест устройството помни състоянието на предишната батерия и вече при такива напрежения подава сигнал, че е свършила. Така функционират повечето съвременни устройства и при смяна на батерията трябва да се калибрира. Имах подобен казус с едно таблетче в което си имаше софтуерен бъг и от време на време се налагаше да се запуска един скрип който да нулира контролера на батерията. Там само че беше на обратно. Показва 100% а тя умряла. В повечето случаи калибрирането става след неколкократно зареждане и разреждане на батерията на самото устройство с неговото си зарядно.
Но първо виж и провери дали старата ти батерия има такъв контролер на нея. Иначе може да каже бум ако я зареждаш в навигацийката.
Lisko - майстор
Бракувах два подобни гармина по причина на умряла/умираща батерия и най-вече - безумна бавнотия.
Гугъл мапс води отлично също както и съответния ап на Апъл. Хем и с глас, хем и с информация за задръстванията.
За зор заман (екскурзии по абсолютнонепознати места) помага да имаш и "Herewego" с предварително изтеглени карти.
vencil - специалист
...и най-вече - безумна бавнотия.
Туй какво трябва да значи :? .
DMN - майстор
За бавнотията предполагам се има предвид, че при първоначално включване бавно намира локацията.
При мен, както писах по-напред въобще не правеше връзка със сателити. Даже мислех да го отварям, но първо си викам да видя, дали не е нещо софтуерно, така се и оказа.
Изтеглих си програмата Garmin Express. Свързах Гармина с кабел към компютъра, натиснах "актуализация" и програмата сама си знае какво да прави.
Lisko - майстор
Вече и не помня какво точно имам предвид за бавнотията, но помня, че се набиваше на очи. Понеже няколко пъти ги слагах настрана и после като забравя викам - бе чакай да видим как се държи. И при всеки такъв опит се държеше зле. Примерно натискаш някъде - броиш до 3 и чак тогава за забелязва ефект. Или искаш на мръднеш картата - дърпаш нищо не става. Броиш до 3 - ха тя мръднала. един айфон 5 (знаете колко е стар) който ползвам без сим карта - за джипиес, за снимки, за игрички и за браузване върши много по-добра работа.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Външна батерия powerbank" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: