• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Tarkalan - специалист
Здравейте, надявам се да дадете идея защо ДТЗ не изключва.
Ситуацията е следната:
Имам 4 проводна мрежа. Разделих ПЕН на ПЕ и на Н в таблото на къщата преди ДТЗ(40А 0,03мА тип А на Hager). След това имам 3-5 проводна инсталация.
Когато свържа нула и защитен където и да е в къщата, ДТЗ изключва. От тест бутона също изключва нормално.
Когато обаче пусна тест на ДТЗ с уред, включен в контакт, ДТЗ не изключва и уредът изписва: ТОКЪТ НА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК или: ВРЕМЕТО ЗА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК, в зависимост от това какъв тип измерване съм задал.
Уредът тества с ток на утечка до 42мА и време до 50мсек.
Пробвах и с чисто нова ДТЗ от същия модел - има същото поведение.
Идеи...?
iliya_i - майстор
нед фев 09, 2020 12:12 pmTarkalan написа:

Когато обаче пусна тест на ДТЗ с уред, включен в контакт, ДТЗ не изключва и уредът изписва: ТОКЪТ НА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК или: ВРЕМЕТО ЗА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК, в зависимост от това какъв тип измерване съм задал.
Уредът тества с ток на утечка до 42мА и време до 50мсек.

Идеи...?
Най-добрата идея е, този уред да го изхвърлиш през прозореца. Ако си на по-нисък етаж от трети, по-добре от прозореца на комшията на последния етаж.
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 12:37 pmiliya_i написа:
нед фев 09, 2020 12:12 pmTarkalan написа:

Когато обаче пусна тест на ДТЗ с уред, включен в контакт, ДТЗ не изключва и уредът изписва: ТОКЪТ НА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК или: ВРЕМЕТО ЗА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК, в зависимост от това какъв тип измерване съм задал.
Уредът тества с ток на утечка до 42мА и време до 50мсек.

Идеи...?
Най-добрата идея е, този уред да го изхвърлиш през прозореца. Ако си на по-нисък етаж от трети, по-добре от прозореца на комшията на последния етаж.
Ха-ха, бих го изхвърлил, но за съжаление пробвах и с втори(не чак толкова претенциозен уред) и ДТЗ пак НЕ изключва.
За инфо:
Уред 1 е: HT 420 Combi и е калибриран 10.2019г.
Уред 2 е: Testboy Profi III LED

Ще съм благодарен и на други мнения.
valentino76bs - майстор
Орган за контрол от вида C ли сте ?
Пробвай с друга защита да разбереш къде е грешката а на горното мнение не обръщай внимание!!!
tzetz009 - специалист
:? Като нещът да изключват ДТЗ-тата - в коша или рекламация в магазина . Тествай ги направо в таблото . Ако и там резултата е същия - сменяш с друг модел . Елементарно , "Ватсън" !

:partyman: :partyman: :partyman:
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 1:35 pmvalentino76bs написа:
Орган за контрол от вида C ли сте ?
Пробвай с друга защита да разбереш къде е грешката а на горното мнение не обръщай внимание!!!
Не. Не съм орган за контрол.
Просто смених инсталацията от 2проводна с 3 проводна и инсталирах ДТЗ. Появи се, обаче описаният по-горе проблем.
Написал съм също, че смених и защитата с друга такава(чисто нова) и резултатът е същият. Сега ще пробвам и с една на ABB със същите характеристики, но подозирам, че нещо се е "оплескало" при разделянето на PEN на PE и N. Само че, не мога да си обясня какво точно може да е... :?
moimoimoi - майстор
може да си разменил нулата със земно
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 2:20 pmmoimoimoi написа:
може да си разменил нулата със земно
Ок, но къде? След ДТЗ няма начин, защото ще изключи, а преди ДТЗ така или иначе ги взимам от PEN и 2те
nikolov333 - майстор
Има ли включени уреди в този токов кръг по време на измерването.. пробвай да ги изключиш или най-добре тествай с уреда и дтз на опитна установка, само със захранване и уреда, включен след ДТЗ.
sstefanov - майстор
Една проста крушка 70 вата или повече би трябвало да ти изключва ДТЗ-то когато я свържеш от фаза към земно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27

Тема "ДТЗ не изключва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: