• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
Не мога да си обясня ,защо хора,които на лустър клемата казват"лего",се захващат да монтират ел. работи! Едно,че не разбира от елементарен монтаж и полюлея може да убие някого ,и друго-тока да убие него!? Това си е повече от тъпо!! Все едно аз или някой друг да пита тука "как се прави операция на апендесит,нали не е сложно"!? то форума БЕШЕ НС,но все пак си има някакви граници.
iliya_i - майстор
yalexandrov написа:
Тествах го в друга стая, ремонтирана с двоен ключ и четири лампов полилей, там не дава проблем. Свърза го ел техник, но не го питах как, дадох го за тестване просто.
Ми кат го тества у тях, що не го тества и у вас? Или те е страх, че пие много и ще се охарчиш? :drinkers:
yalexandrov написа:
Самият ключ дава проблеми от години, като пуска прекалено силно напрежение, а по някога по ниско.
:shock: :? #-o :shocked:След тая сентенция, просто съм без думи.:shock: :? #-o :shocked:
FM STEREO - специалист
yalexandrov написа:
Самият ключ дава проблеми от години, като пуска прекалено силно напрежение, а по някога по ниско.
Вероятно има предвид,че димерът пуска по висок или малък ток :-D
sts - специалист
yalexandrov,
За проба махнете димера и сложете един обикновен ключ и ако има късо съединение викайте специалист.
Всеки технически грамотен човек ще огледа полилея и ще намери къде има елемент които ще го придържа към тавана.За Вашия случай виждам декоративна гайка отдолу която при развиване ще освободи затварящата розетка към тавана.
Много от колегите във форума с поглед ще се справят с монтажа и пуска на полилея.
Като дават съвети имат " едно наум " че не всички са специалисти а безопасноста е на първо място.
Tiger221 - специалист
Полилеят лесен. По ми е интересен боилерът. С "лего" ли е монтиран, заземен ли е? Това е опасното. А късото предполагам, че е от монтажа на полилея.
MamaMy - майстор
Вчера оправях на двама такива разбирачи бакиите и още ме държи. Единия дърводелец, другия фаянсаджия и правили кухня, та навързали инсталацията. Добре, че новата печка без кабел та се зачесали енерично и ми се обадиха да питат кое къде да закачат. Като отидох и видях какво са натворили и ми идеше да ги обеся с тея кабели за топките, ама заради клиента се въздържах от коментари. Това цветовете за тях нищо не значат. Кое където дойде по-удобно. Те нали помнят къде какво са закачили... Естествено никъде нямаше жълтозелен вързан на занулението. За ширмата оставили контакт доло до плота. Като ги питах защо е долу отговора беше: - Ами тя ширмата си има дълъг кабел и стига чак до там. Ами ако стигаше до банята сигурно и там щяха да я включат. Шкафа над ширмата съвсем елегантно го бяха унищожили със прободния трион, но някак си не знаят как да направят кръгли дупки защото квадратните нещо не пасват на станиолените тръби. А те пък едни калпави все се късат и те ги бяха заздравили с книжно тиксо отгоре. Понеже заводски кабела на ширмата излиза нагоре, бяха надупчили с по-малки дупки всички шкафове за да закарат кабела до контакта. Няма кой да им каже, че има начин да се прекара надолу. Като им показах къде и дирекно отрязаха ккабела с ножа. По-лесно било после да го вържат където трябва. Те щели хубаво да го изолират :x . Те тук не издържах и единия го заритах към вратата. Добре, че не свърна към терасата защото го пусках от 11 етаж без да ми мигне окото. Щях да спася света от един пълен изрод и завършен идиот. Тоя беше и "дърводелеца". Няма да коментирам как е сглобил фабричните шкафове и къде какви фуги е оставил. Само дет клиента много се чешеше как ще се отварят тея вратички. А фаянсаджията само е наредил плочки вместо гръб. Освен това се е направил на специалист и е пуснал до контакта две жила по 1,5мм2. Това в кухна до мивката и зад котлоните един пръст над плота. Спаси го това, че ми е приятел иначе все бях го заритал и него. Като не разбират от друго, що не си гледат това което уж разбират не ми е ясно? :wallbash: :megaeek: :datz:
Гост - специалист
yalexandrov написа:

Така е, нямам никаква представа от електротехника....
Тук сисъвършено прав, ама защо пипаш там, където нямаш никаква представа?
yalexandrov написа:
...начинаещ съм, сменил съм само ел табло, всички контакти, свързал съм кабели, за банята и ключ за бойлера с отделен бушон. В осветлението ме няма никакъв. :)
Е, ти цяла инсталация си направил включая и връзване на бойлер, пък при осветлението виждаш затруднение, дето са два вида кабели- бели и черни ???
yalexandrov написа:
и досега не съм се изпържвал от ток, така че спокойно :-D :-D :lol:
Направо ни успокои.

Сега по-сериозно: Извикай си квалифициран електротехник да ти направи инспекция на инсталацията, която си сътворил, щото с тока не е шега не бива. Верно, ще се наложи да му платиш някой лев, но човешкия живот струва повече от тези 35 лв., които се опитваш да икономисаш
p.v.x - майстор
p.v.x написа:

Със токовете ще ти помогна , но по късно.

:rock:
Да ви светна полилея.

Човека се забавлява с вас :lol:

:rock:
hidrazin - майстор
p.v.x написа:
...Да ви светна полилея...
Да, понякога и други хора се забавляват ... :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wm48ZyuPVlk[/youtube]

:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Помощ в закачане на полилей" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: