• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Добър ден и предварително се извинявам за невежеството си. Днес реших да сменя стария полирей с нов. Взех си един с три крушки, проблем обаче се оказа окачването и монтажа. Старият е с една крушка, ключа е също за една. Като го махнах от тавана старчеше кабел свързан към, прощавай те за думата - нещо като лего, с две дупки. Прочетох някъде, че кабелите на полилея се делят на цветове, всеки цвят в една от дупките. Те са 6 кабела - 3 бели, 3 черни. Свързах ги. Когато пуснах обаче лампата, светна една лампа само, няколко секунди и тока изгасна от таблото - защитата. Вторият проблем е окачването. Тъй като правих ремонт, тавана е шпаклован и са налепени, плоскости за окачен таван. Има две дупки от страни, много малки - пололея, и се чудя как точно да го закача. Ако може малко помощ.
kozl - майстор
Легото е лустер клема. Щом е изключило в таблото - паднал предпазител? Възможно ли е да има ДТЗ за осветлението? За да падне предпазител, значи има късо съединение. Предполагам си го направил като със шпакловка или като си лепил плоскодтите.
Без снимки съвети за окачване трудна работа. Некои се окачват на кука, други на планки.
Не е от шпакловката, всичко беше завито и внимателно шпакловано. Питах ел техник днес, той каза че може да е от ключа, защото е с ниско напрежение и предпазител, за крушка 60-70, а полилея е 180. Снимка след малко ще кача. Възможно ли е от това да е? Тествах го в друга стая, ремонтирана с двоен ключ и четири лампов полилей, там не дава проблем. Свърза го ел техник, но не го питах как, дадох го за тестване просто.
PCL82 - майстор
От писането си личи, че нямаш елементарни познания по електротехника, за да се справиш безопасно със задачата. Задачата е не е само от тавана да висне един предмет, който свети, а да е направено правилно, така че да не претрепе някого или да запали къщата.
Риск може да създадеш не само във собственото си жилище. При неправилно свързване може да офазиш арматурата на плочата и да застрашиш съседите си.

Последният ти пост просто са някакви небивалици, които или ти не си разбрал,или не си разбрал какво ти е казал човекът или той въобще не е електротехник или просто те цака, защото вижда, че не знаеш.

Намери си човек, който има необходимата квалификация за това.
Прикачен файл:
1471605394877.jpg
Изображение

Така е, нямам никаква представа от електротехника. Кабелите бяха увити по време на шпакловката с изолирбан. Крушките за полилея са цокъл Е27, 60 W - три. Ключът е стар на 7 години с вграден регулатор на напрежението. Кабелът за точно този ключ е със сечение 2.5, при максимум 1. Самият ключ дава проблеми от години, като пуска прекалено силно напрежение, а по някога по ниско. Взел съм три ключа, в този случай кой от тях да сложа. Повече от това не мога да обясня, начинаещ съм, сменил съм само ел табло, всички контакти, свързал съм кабели, за банята и ключ за бойлера с отделен бушон. В осветлението ме няма никакъв. :) Снимки на ключовете по долу и досега не съм се изпържвал от ток, така че спокойно :-D :-D :lol:
p.v.x - майстор
PCL82 написа:

Намери си човек, който има необходимата квалификация за това.

yalexandrov написа:
Така е, нямам никаква представа от електротехника.
Свържи се с hidrazin.

Да дойде да ти го свърже.

Той е по шалтерите , ама и полилей ще може да свърже. :lol: :lol:
Добре :D :lol: аз очаквам сериозен коментар, поне съветче. Това беше сарказъм, че не разбирам. Просто в осветителните тела ме няма :lol: Поне кажете как да го закача за тавана, ел нещата явно няма да получа отговор, освен викни ел техник :lol: цели блокове инсталациите са гърмели от техниците тук :lol: за ключ взимат 35 лв, гърменето е безплатно :lol: :lol: Все тая. Пробвах с винтовер под ъгъл да го закача, обаче кабелите се притискат. Какви куки да ползвам, някой беше написал?
p.v.x - майстор
yalexandrov написа:
Поне кажете как да го закача за тавана,

Нали си го закачил.Поне от снимката се вижда.
Или пердетата са ти специални.
Не висят , а стърчат. :-D

Със токовете ще ти помогна , но по късно.

:rock:
kozl - майстор
Първо паната не ми се виждат да са за окачен таван, а по скоро са за лепен таван.
Аве снимай отзад чашата, която е за към тавана. Планка има ли хваната през тези?
yalexandrov написа:
Има две дупки от страни, много малки - пололея
Ти признаваш, че не разбираш, но си сигурен, че няма късо от шпакловката :?
Да ама за да изключи
yalexandrov написа:
Когато пуснах обаче лампата, светна една лампа само, няколко секунди и тока изгасна от таблото - защитата.
Начи има праблем :? Коя защита изключи?
А па тва как си написал, аз нищо не разбрал
yalexandrov написа:
Кабелът за точно този ключ е със сечение 2.5, при максимум 1. Самият ключ дава проблеми от години, като пуска прекалено силно напрежение, а по някога по ниско. Взел съм три ключа, в този случай кой от тях да сложа. Повече от това не мога да обясня, начинаещ съм, сменил съм само ел табло, всички контакти, свързал съм кабели, за банята и ключ за бойлера с отделен бушон. В осветлението ме няма никакъв. :) Снимки на ключовете по долу и досега не съм се изпържвал от ток, така че спокойно
Да знаш и в писането си тук там :roll: По добре снимай и качвай.
hidrazin - майстор
[-X Тук няма да се меся. Ще оставя нашата гордост ястреба да помогне на човека.
Той ей сега ще литне кат стрела и ще му свърже ламбата.
Даже стълба няма да му трябва, нали си е с крила. :lol:
Може да повика дуплекс само да му подава инструментите...
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Помощ в закачане на полилей" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: