• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Iwani - напреднал
Явно, няма да стане. По 3 горе и долу ( общо към 6 киловата).
Iwani - напреднал
Прилагам снимки на най-запазената секция, като не съм сигурен, че и тя не е била преправяна. На терморегулатора пише, че е 16А, колкто е невероятно да е. Ще бъда благодарен да получа всякакви съвети за ремонта. В краен случай, ще изградя инсталацията без терморегулатори, което ще опрости нещата. Благодаря Ви!

Прикачен файл

IMAG0947.jpg

Прикачен файл

IMAG0945.jpg
Последна промяна от Iwani на вт авг 30, 2016 12:06 pm, променено общо 1 път.
FM STEREO - специалист
Слагаш два терморегулатора на всеки по 3kw-13A или един терморегулатор и контактор.
FM STEREO - специалист
Снимките са много неясни,но от тях се вижда че има място да се монтира контактор,слагаш един контактор 63А,терморегулаора управлява контактора а към него са вързани общите краища на нагревателите!
Iwani - напреднал
Благодаря Ви за отговора, но забелязах, че цената им е доста висока (+/- 100лв).
hidrazin - майстор
Какви са тия глупости за контактори по 63А ???
Че той няма да захранва цех в някое предприятие.
Май някой забравя че доста от контакторите имат по 3 нормално отворени контакта?
Контактор 16А е напълно достатъчен. Варианти:
- на единия контакт свързваш двата долни, на другия двата горни
- на единия контакт двата малки (горен и долен) а другите два по-мощни на останалите два контакта
Контакторите били скъпи ... ами маймуните не кълват на трици.
Тръгнал си от парче желязо за отпадъци да правиш фурна - ми като не ти се купуват контактори си купи нова фурна.
От продавалника за 100 лева ще вземеш поне 5 че и повече контактора.
:partyman:
FM STEREO - специалист
Да така е най добре!
Iwani - напреднал
Здравейте, отново. Как е правилно да се изгради инсталацията. Аз построих някаква последователност, но не знам дали е правилна. Ще се опитам да я опиша: За всеки етаж отговаря по една фаза и обща нула за трите етажа. Фазата преминава първо през прекъсвач, а след него преминава през контактора. Там фазата се разедля на две - за горни и долни нагреватели. Контакторът се управлява от терморегулатора (тук не ми е много ясно, откъде ще се взима напрежение за управляващата верига). Фазите се отправят към горната и долната секции, като применават през прекъсвач и се свързват с 5-тактовите ключове. Тази последователност се повтаря за всеки етаж. Правилна ли е тази последователност? Благодаря!
FM STEREO - специалист
Всеки етаж се захранва от отделна фаза.Терморегулаторът се свързва така: От входа на главният ключ се взима една фаза, която се подава на единият край на терморегулаторът, другият му край се свързва с единият край на бобината на контактора(при бобина 220волта),другият и край се свъзва с нулевият захранващ проводник. От едната страната на нормалноотворените силови контакти на контактора се свъзват трите фази R,S,T.От другата страна на контактора трите фази отиват към входовете на петтактовите ключове.
Iwani - напреднал
Благодаря Ви, но не мога да разбера схемата. Кой е главният ключ, защото има три такива, които би трябвало да прекъсват фазата на етажа. За пет-тактовия ключ е необходима една фаза!? Контактор има на всеки етаж!? Къде греша, благодаря!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Схема за фурна Пауталия 3 - ­ 3-етажна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: