Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
fikata е прав,на табелката дето пише IP43 ясно е написано 380v тоест няма да стане.
DMN - майстор
Все пак може да стане за 230V, ако се развие част от намотката на бобината. Правил съм го тоя номер на подобен пускател и си работи нормално. Спомням си, че нещо се опитвах да смятам колко намотки трябва да развия(май на бобината пишеше броя им), но в крайна сметка го докарах опитно. Щрака си стабилно и бобината се затопля леко след постоянна работа на 230V, значи е станало добре.
Joro T - специалист
Благодаря ви за отговорите! Не съм добър по силните токове, че чак да развивам намотки на бобини, но благодаря за съветите!
FM STEREO - специалист
fikata написа:
Провери бобината на контактора за какво напрежение е 380/400/, 220/230/, или друго по ниско.
Ето ти схема на пускателя:
Изображение
Захранване фаза-нула на L1 и L2 /или L3/
Към двигателя U и V /или W/
Свързването на оперативната верига K5 и A1 зависи за какво напрежение е бобината на контактора.
Задължително е свързването на защитното заземяване/зануляване/ към двигателя с третия защитен проводник /на схемата означен с PEN/, КОЙТО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕКЪСВА ОТ КОНТАКТОРА ИЛИ ТЕРМИЧНАТА ЗАЩИТА .
Само да добавя: Термичната защита трябва да бъде настроена на номиналният ток на двигателя.
fikata - майстор
И аз да добавя. Термичната защита има диапазон за настройка при какъв ток да сработи.
Термичната защита се настройва за ток по голям от номиналния ток на двигателя, но равен или по малък от 1.25 Iнд. Iнд е номиналния ток на двигателя.
Razer_86 - специалист
Здравейте, като стана въпрос за термични защити тази има ли такъв диапазон за настройка и има как се настройва?
http://dox.bg/files/dw?a=7a05b9b57c
plamen6703 - майстор
Има една "стрелка" като палец и над нея табелка с амперите /15 -25 А/, от там се регулира, но тази изглежда все едно я влачил пороя :wink: :partyman:
Razer_86 - специалист
Така е доста е старичка горката :lol: и не знам дали ги има тези екстри по нея (трябва да я огледам по подробно) но пък в крайна сметка важното е да работи :yawinkle:
Razer_86 - специалист
fikata написа:
И аз да добавя. Термичната защита има диапазон за настройка при какъв ток да сработи.
Термичната защита се настройва за ток по голям от номиналния ток на двигателя, но равен или по малък от 1.25 Iнд. Iнд е номиналния ток на двигателя.
Прикачен файл:
IMG_20180104_161929.jpg
Здравей колега и за много години!
Ако правилно разчитам табелката на този ел. двигател значи номиналния му ток е 5.7А при 220V свързан в схема "триъгълник"
и 3.3А при 380V ако е свързан в схема "звезда" поправи ме ако греша някъде, а ако всичко е така то каква термична защита ще ми трябва за този двигател за да работи нормално без опасност да изгори :?:
tzetz009 - специалист
:-D Е , не съм "fikata" , но и аз да се включа . Табелките са си така нормално сбъркани . Означението " 220/380 " трябва да е на обратно т.е. " 380/220 " !

Успех !

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Въздушен пускател на 220в." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: