• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
g3org1 - напреднал
Здравейте,

Предвид наближаващият зимен сезон и ранното стъмване мисля да си автоматизирам осветлението в гаража, за да мога да го включвам преди да съм стигнал от телефона. Спрял съм се на вариант:
Изображение
Brand Name: ITEAD
State of Assembly:Ready-to-Go
Transmission mode:Wi-Fi communication
Power:7A/1500W
Work voltage:AC100-250V 50/60HZ
Control channel:1 channel
Maximum power:2200w
Wireless Standard:IEEE 802.11 b/g/n

Като цяло идеята за изпълнение е ясна, но се появи проблем, че не знам как да свържа и с нормален ключ, за да мога ако желая да си го включвам и от механичният ключ.

Варианта, до който стигнах беше паралелно свързване на двете - една верига за нормалният и една за смарт ключа, като която включа, тя да работи, но познанията ми не достигат, за да разбера какво би се случило ако е запален с механичния ключ и реша да включа и със смарт - предполагам, че някъде нещо ще изгори, което не е желателно.

Моля за съвет възможно ли е запазването и на двата варианта за включване, ако да как?
gnt69 - майстор
Сложи си с датчик за движение като те усети гаража ще светва самичък. :partyman:
g3org1 - напреднал
gnt69 написа:
Сложи си с датчик за движение като те усети гаража ще светва самичък. :partyman:
Здравейте,
Благодаря за предложението, но гаражът не е вътрешен, а е до тротоара на улицата и всеки преминаващ по тротоара ще го включва и... не е това идеята.
DundyTheCroc - майстор
С дистанционно няма ли да е по-удачно, вместо да човъркаш телефона минута докато се закачи и отвори?
http://www.krushki.com/index.php?main_p ... ts_id=1467
g3org1 - напреднал
DundyTheCroc написа:
С дистанционно няма ли да е по-удачно, вместо да човъркаш телефона минута докато се закачи и отвори?
http://www.krushki.com/index.php?main_p ... ts_id=1467
Здравейте,
Това също е вариант с дистанционно, но все пак не решава проблемът ми възможно ли е и ако да как да се свържат обикновен механичен ключ и било то ключ с дистанционно или ключ за контрол с телефон?
ftubusa - специалист
На мен тотално ми се губи идеята да си включваш осветлението на ГАРАЖА през телефона. Ще спираш колата за да ровиш в телефона или в движение.
FM STEREO - специалист
Може,защо да не може. Трябва да свържеш ключа паралел на контактите на wifi ключа,тоест ключа да шунтира wifi контактите,веригата която се прекъсва от wifi ключа.
1115 - специалист
Идеята за телефона е перфектна.
Аз точно това ползвам - през телефона си спирам алармата малко преди да пристигна, ако имам нужда (тъмно е) си включвам лампите на двора и ако желая си отварям или затварям гаражната врата. Това през телефона, но е дублирано с дистанционно, което прави същите неща (ако нямам нет примерно).
Та там е бъдещето - в смарт телефоните и приложенията за тях.
Lisko - майстор
1115 написа:
Идеята за телефона е перфектна.
Аз точно това ползвам - през телефона си спирам алармата малко преди да пристигна, ако имам нужда (тъмно е) си включвам лампите на двора и ако желая си отварям или затварям гаражната врата. Това през телефона, но е дублирано с дистанционно, което прави същите неща (ако нямам нет примерно).
Та там е бъдещето - в смарт телефоните и приложенията за тях.
По принцип съгласен, но за мен логичното е лампите в двора да се пускат щом влезеш в двора (сензор), а лампите в гаража да се пускат щом се отвори гаражната врата. Второто е стандарт.
g3org1 - напреднал
1115 написа:
Идеята за телефона е перфектна.
Аз точно това ползвам - през телефона си спирам алармата малко преди да пристигна, ако имам нужда (тъмно е) си включвам лампите на двора и ако желая си отварям или затварям гаражната врата. Това през телефона, но е дублирано с дистанционно, което прави същите неща (ако нямам нет примерно).
Та там е бъдещето - в смарт телефоните и приложенията за тях.
Аз също се насочвам към дублиране с дистанционно и да, може да се помислят и други неща да се свържат за по-голямо удобство.
Ако имаш още идеи на разположение съм да чуя :)
  • 1
  • 2

Тема ""Смарт" осветление на гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: