Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
Този е трифазен. Няма да стане директно на 220 V.
vlado79 - специалист
Еее...жалко...значи в кофата :)
iliya_i - майстор
vlado79 написа:
Еее...жалко...значи в кофата :)
Не в кофата. Подари го на някой който има трифазно захранване или който може да го преработи на монофазен - това е възможно, но ти няма да се справиш. Тук във форума има тема "Подарявам"
vlado79 - специалист
Имаш право Илийка...един ми стига и ще си спретна шмиргелче :) Ако някой има нужда от този електромотор да ми пише.
Не знам дали работи държа да подчертая...трябва да се пробва.
Hoвoceлckи - майстор
hidrazin написа:
Свържи го между червен и бял и пиши какво се случва.
Ще върти на обратно, това е ясно. Не е най-правилно, но не е и фатално. Консумираният ток ще е с малко повече, малко повече ще загрява. Колегата едва ли ще може да го замери. Да се уточня - визирам двигател на "Перла". При този ми се струва, че също би трябвало до не са еднакви пусковата и работната по сечение и брой ...?
hidrazin - майстор
vlado79 написа:
Еее...жалко...значи в кофата :)
Много е слабичък за преработка на монофазен с кондензатор. Ще става само за някой вентилатор.
По-добре го подари на някой, както вече казаха.
Hoвoceлckи написа:
При този ми се струва, че също би трябвало до не са еднакви пусковата и работната по сечение и брой ...?
Да ти кажа, нямам си на идея. Такива като този съм виждал на Самсунг и съм ги свързвал така.
Но пък не се е налагало да реверсирам посоката.
То и те не бяха за мен де. Пак на приятели.
Някъде мисля че имам 1-2 двускоростни мотора в неизвестно състояние. Ако ги намеря, ще ги харижа на някой.
Макар че днешно време по вторични често се срещат такива. Новите перални минаха отдавна на четкови мотори.
Сега ме чака разфасоването на една пералня AEG че само се блъскам в нея на площадката пред асансьора...
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Имам и аз точно такъв един туч дето чака същото. Инвестирах някога в него 100лв за основен ремонт, но жената нещо не я хареса и така си остана. Надявах се някой да ми ги предложи тези пари и да си я ползва, но не съм я обявявал ... :-D А не е време за разфасоване - цените на "отпадъци" са нищожни в момента. Добрата новина е, че не ми пречи там където си отлежава :-D
vlado79 - специалист
Така...след като подкарахме мотора...да споделя следващата идиотщина дето ми хрумна.Каква ми е целта...направих врата метална за мазе...хоризонтална.Мислех да я повдигам на ръка и 2 амортисцора за помощ...такива от кола да речем 500 нютона.Обаче...като се поразрових из гаража открих...
морот редукторен малък (върти в 2те посоки) и 3 броя моторчета от кола със странен зъбен механизъм.,..не с жила.Те работят...и 3те и в едната посока...като обърнеш поляритета + и - почват в другата :)
Та...как мога да ги монтирам на вратата за да я повдигат и свалят ? :)
Зъбни колела...? С този въпросен зъбен механизъм...? С ремък ? Не знам точно къде какво колело трябва да сложа...за да не им е тежко на моторчетата...все пак е метална.

Изображение
Това е вратата.
Пуснах тема ама нещо не ме взеха на сериозно и да се пробвам тук
Утре ще снимам моторчетата и механизмите за да имате идея кво виждам аз :)
lov - майстор
Механизацията е убаво нещо ама докато чакаш да ти се отвори вратата ще ти умре чакалото от чакане. :lol:
А сега сериозно.Не че не е възможно но много сложно ще ти е да направиш такъв механизъм че когато бързаш или няма ток да можеш да си отвориш вратата бързо или принудително. И съответно да я затвориш.
Замисли се преди да започнеш проекта.
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
vlado79 написа:
Утре ще снимам моторчетата и механизмите за да имате идея кво виждам аз
Чакаме. Погледнах дъното на чашата от кафето тази сутрин, но не ми се показа добре идеята ти :-D Тази врата "капак" ли ще е? Ще захлупва отвор? Проблем ли е пантите да са на дългата страна? В тази тема е показано изпълнение с дрелка. Много практично решение. За съжаление снимковия и видео материал са прецакани. В този пост се споменава мощност. Твоите двигателчета близки ли са до такава? Не разбирам идеята ти да ползваш амортисьор. Той е успокоител, а на теб ти трябва компенсиране на тежестта - ще рече противотожести или пружини. При добро балансиране няма проблем да ползваш и моторче от автомобилни чистачки.

Тема "Електромотор от перална вероятно Перла." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: