Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
simeon_86 - напреднал
Здраейте. Въпросът ми е дали някой е срещал таймер за бойлер, който може да се вгради в конзола за ключ за бойлер. Ако сте срещнали, моля да ми споделите. Версията с таймера в таблото го знам, но ме интересува за малък, който се побира в конзолната кутийка и замества ключа.
shadow__01 - майстор
Най-лесно за теб ще е да сложиш обикновен контакт и да забучиш в него един https://www.google.bg/search?q=%D1%87%D ... MNEvwpM%3A или подобен.
Недостатъците са, че не е сигурно колко ще издържи релето вътре и дали връзката контакт-щепсел е достатъчно добра за 3kW бойлер.
Като цяло недостатъците са повече и няма да издържи релето. Нямаш място за контактор!
nikolovvd - майстор
По този начин го бях направил преди години и понеже със сигурност не издържа (максималната комутирана мощност май е 2000 W), го сложих да управлява реле от акумулираща печка, а то пуска ток на бойлера. Същата система я бях приложил на акумулиращи печки преди 20+ години.
Основният недостатък на посоченото устройство е, че електрониката вътре се поддържа от акумулатор и след време трябва да се отваря и подменя. Аз ползвам с две външни батерии по 1.5 V, които се намират на всякъде.
Вече се намират и такива, които могат да се вградят в ел. таблото, ако бойлера е сам на този токов кръг.
simeon_86 - напреднал
Благодаря ви много. Живи и здрави още дългиии дълги години :)!
VLADO66 - майстор
Китайските ампери не са като българските. :wink:
simeon_86 - напреднал
За мое щастие имам място в таблото за таймерче за табло.., а и бойлерът ми си е само той във веригата. За това няма да правя изгъзици а ще си го сложа в таблото. Въпросът ми е да сложа ли контакторче след таймера, където ще е вързан бойлера или директно да вържа бойлера?
simeon_86 - напреднал
Мене стълбичка не ми трябва :). Расъл съм повече. А настройките ги правя от 23:00 до 05:00 за да избегна часовите смени. Бойлера пре спокойно би трвбвало да се стопли в часовия диапазон от тези 6 часа.
Mc Queen - специалист
simeon_86 написа:
А настройките ги правя от 23:00 до 05:00 за да избегна часовите смени. Бойлера пре спокойно би трвбвало да се стопли в часовия диапазон от тези 6 часа.
Много рано включва бе колега.
По тези настройки в 01:00 часа ще имаш загрял боилер, и до 06:00 ще изтива.
След това няма да може за дозагрее.
При мен часа на пускане е: 03:30-05:30.
Това ще го усетиш зимата, когато температурата на водата спадне.
Поздрави:
Mc Queen
simeon_86 - напреднал
Mc Queen написа:
simeon_86 написа:
А настройките ги правя от 23:00 до 05:00 за да избегна часовите смени. Бойлера пре спокойно би трвбвало да се стопли в часовия диапазон от тези 6 часа.
Много рано включва бе колега.
По тези настройки в 01:00 часа ще имаш загрял боилер, и до 06:00 ще изтива.
След това няма да може за дозагрее.
При мен часа на пускане е: 03:30-05:30.
Това ще го усетиш зимата, когато температурата на водата спадне.
Поздрави:
Mc Queen
Благодаря за съвета. :). А бихте ли ми препоръчали добро контакторче с таймерче за табло, което няма да е безумно скъпо.

Тема "Таймер за бойлер подходящ за полагане в конзола за бойлерен ключ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: