Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
lovech2001 написа:
Не са всичките само леко боядисани със мед, има и по кадърно направени:

Link1

Линк 2
И какво? Тези линкове само потвърждават думите ми - не си видял електроди с покритие 2-3 мм щото такива няма.
Има поцинковани, има от неръждаема стомана, има изцяло медни от твърда мед, има и помеднени с дебелина на покритието под 0,5мм.
Първия линк що въобще го даде? Там няма нищо за дебелина на покритие.
А втория ... Ами то си пише - помеднени с дебелина на покритието:
10-25 микрона
100 микрона
150 микрона
250 микрона
350 микрона

Я сега прочети какво съм написал по-горе - 0,25мм което е 250 микрона.
Значи ти ми показваш и някакви индийски колове дето само са умити с мед по 10-25 микрона. :-D
И да, боли ме оная работа за хамериканците. Колкото повече ги пере тока, токова по-добре...
:partyman:
tzetz009 - специалист
Абе минавайте на бронзови колове , като нормалните "дърводелци" . :-D
krismarg - специалист
И що трябва да са мед или с медно покритие, като при повечето почви у нас и един поцинкован кол върши работа.
tzetz009 - специалист
Почви , почви !!! По убави от на квартал Обеля смолниците не съм виждал !!! :partyman: Разбира се в момента се шегувам най-най ехидно !
lovech2001 - специалист
krismarg написа:
И що трябва да са мед или с медно покритие, като при повечето почви у нас и един поцинкован кол върши работа.
Медта има по добра проводимост и корозира мноооооого по бавно от поцинковано тенеке.
hidrazin - майстор
krismarg написа:
И що трябва да са мед или с медно покритие, като при повечето почви у нас и един поцинкован кол върши работа.
Кое казал че трябва да е бакър? Просто човека попита и затова натам се завъртя темата.
Иначе един кол в най-общия случай не върши никаква работа.
Вадил ли си поцинкован кол на 10-12 години или галванично поцинкован на 5-8 години?
:partyman:
krismarg - специалист
Не съм вадил. Аз само ги меря и казвам кой не става (много редки случаи). Решава се нов или два до него
tzetz009 - специалист
Така както смесвате гръмоотводното заземяване(постояннотоково) и нормалното заземяване (променливотоково) и резултатите от профилактиката съвсем обърквате хората !!! Да обясним на хората , че при удар на светкавица се получава "зверска" електролиза около най-убавия заземител , последвано от образуване на въздушен джоб , последвано от отчитане на последния като "прострелян" ! :-D

Тема "Заземителна уредба (модификация)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: