Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
toshetozaz - специалист
Проблема е следния:
Плота загрява доста когато фурната,която е монтирана под него работи.И двата уреда са Бош и са монтирани преди 3г.Досега не е имало проблем,но от една седмица,като работи фурната и плота дава грешка.Като изстине и се рестартира работи нормално до следващото ползване на фурната.Това до вчера сега не иска да се включи въобще.
1 Възможно ли е топлината и парата на фурната да излиза някъде отзадната страна а не през вратата?
2 Къде да потърся проблема?
3 Фурните за вграждане имат ли някакъв филтър,който да се е прецакал и да пуска пара на плота?

Ще съм благодарен да дадете вашето мнение.
chano3891 - специалист
Повечето вградени фурни имат вентилатор и отвори над вратичката за отвеждане на парата.
На нашата вентилатора се включва при достигане на определени градуси но е независим от зададените градуси , има си вътре датчик.
MamaMy - майстор
Един приятел си купи Горене фурна за вграждане. След подобен проблем + паднали плочки над печката, се оказа, че вината си е негова. Печката искала отдушник, а те не са чели упътването при монтажа. След коректно инсталиране печката е страхотна. Дори стъклото и не се изпотява. Не можеш също да се опариш на вратичката. За отдушника слагаха станиолени тръби.
toshetozaz - специалист
Така стана това ,което и предполагах.Плота след един ден почивка тръгна,вече съм почти сигурен парата от фурната го ебава нещо.
geordgeo - специалист
За всеки случай може да погледнете платката за управление на котлоните и най-вече спойките - след някоя и друга годинка ползване, се прецаква тенола (студени спойки) и си иска презапояване. Обикновено след това всичко работи като ново, доста такива съм излекувал точно с този дефект, по тази причина...

Тема "Проблем с индукционен плот на Бош." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: