• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stamenov1 - специалист
http://www.onlineconversion.com/ohms_law.htm Онлайн калкулатор.
hidrazin - майстор
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
С диод ли?
Да но пък ти пропускаш един важен момент - тук не става дума за реотан/нагревател/ламба...
Демек нещо с константен товар. Въпросния мотор си мени консумираната мощност.
Мощностите които пишеш са евентуално възможни при натоварване.
И да не съм голословен - първата ми косачка за райграса беше самоделка сглобена за 2-3 часа.
Карах с нея две години преди да я подаря и да си купя бензинова.
Та за нея използвах някакъв руски универсален мотор от телеграфен апарат - ДТА40.
Даже бях забравил какъв беше точно и сега рових да го търся.
На табелката му пише:
Изображение
Лист ножовка от малките, дървена кутия и ДИОД - някакъв за 10А.
Косене всяка седмица (пролет, лято и есен) през тези две години.
:partyman:
P.S. Ся единия взел по погрешка, на другия му изпаднало... Козата си сака пръч.
Да са гледали и да са мислили. Трафа е скъпо удоволствие и неудобно за ръчен инструмент.
Ако устиска-устиска. Ако не - така или иначе не струват и 5 пари.
Трафа за климатик си е сериозен. Сечението не го помня но жицата е 1,8мм - 2,5 квадрата.
Няма никакъв проблем да държи 1,5 че и 2kW - ако искаш да ти измеря и сечението?
Освен това на празен ход обикновено при тях не е 100 а често отива към 110-115 волта.
zdravcho - специалист
torbalan написа:
Чудя се дали математиката не ти се удава или мисленето, като цяло...

От електротехника кой знае колко не отбирам, и ако беше задълбал в некакви реактивни, активни и т.н. мощности, бих се съгласил...

Но това, което си написал са откровенни глупости.
Стана ми интересно. Би ли се аргументирал за "Но това, което си написал са откровенни глупости."
ktamen - специалист
Аз нали ви казах, че трябваше да изберем Торбалан за президент :rock:
Вече и сделана подкрепа си има човека..........
zdravcho - специалист
ktamen написа:
Аз нали ви казах, че трябваше да изберем Торбалан за президент :rock:
Вече и сделана подкрепа си има човека..........
Ми направи му предизборен щаб. За президент малко късно, но виж за премиер може да стане....
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
hidrazin написа:
Да но пък ти пропускаш един важен момент - тук не става дума за реотан/нагревател/ламба...
Демек нещо с константен товар. Въпросния мотор си мени консумираната мощност.
Мощностите които пишеш са евентуално възможни при натоварване.
...
Та за нея използвах някакъв руски универсален мотор от телеграфен апарат - ДТА40.
...
Трафа за климатик си е сериозен. Сечението не го помня но жицата е 1,8мм - 2,5 квадрата.
Няма никакъв проблем да държи 1,5 че и 2kW - ако искаш да ти измеря и сечението?
Освен това на празен ход обикновено при тях не е 100 а често отива към 110-115 волта.
Е, флекса не е лампа или реотан, да!
Нали няма да работи все на празен ход, а ще е натоварен като реже!
Аааа, руски мотор от старото матриал не е същото! Руската техника си е сериозно преоразмерена!
За трафа си прав, дебеличка си е телта не съм я мерил, ама добре изглежда!
Аз бих пробвал флекса през диод и последователно фазов регулатор, почти четвърт от синусоидата да остане!

https://www.olx.bg/ad/traf-za-klimatik- ... 6l2hu.html
torbalan - Дървен философ
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
torbalan написа:
Чудя се дали математиката не ти се удава или мисленето, като цяло...

От електротехника кой знае колко не отбирам, и ако беше задълбал в некакви реактивни, активни и т.н. мощности, бих се съгласил...

Но това, което си написал са откровенни глупости.
Как реши, че са глупости, като нито едно от трите не ти се отдава?
Една формула само се използва и не я разбра. Ако имаше интеграли, щеше да е по-вярно или щеше да разбереш?
Мощността е равна на напрежението на квадрат, делено на съпротивлението. Съпротивлението го приеми за константа и смятай, ако можеш.

P=(U*U) / R = (110*110) / R = 12100 / R - при 110V
P=(U*U) / R = (220*220) / R = 48400 / R - при 220V

Така по-ясно ли се вижда, че мощността при 220V e 4 пъти по-голяма?
Сподели, къде са глупостите по-конкретно!
:partyman:

Нещо ти убягва въпроса...

Въпроса е - ако с един диод се отреже едната полувълна на 220 волта, то двигателя ще работи ли нормално?
Двигателя е за напрежение около 110 волта (два отгоре, пет отдолу не са фатални).

Никой не пита за мощности, за интеграли и прочие глупости...

Аз на тоз въпрос не мога да отговоря, защото електротехника съм учил само отгоре, отгоре - колкото да имам най-общи понятия...

Иначе може да продължаваш да теоретизираш...
DMN - майстор
torbalan написа:
Въпроса е - ако с един диод се отреже едната полувълна на 220 волта, то двигателя ще работи ли нормално?
Ами то, ако ставаше така лесно с един диод и всичко да е нормално, в Англия нямаше да мъкнат тия тежки трафове 230/110V по обектите (имал съм "удоволствието" преди време да ги нося там понякога).
На мен също ми е любопитно как ще се държи и колко ще издържи флекса с диод на 230V.
zdravcho - специалист
torbalan написа:
Въпроса е - ако с един диод се отреже едната полувълна на 220 волта, то двигателя ще работи ли нормално?
Двигателя е за напрежение около 110 волта (два отгоре, пет отдолу не са фатални).

Никой не пита за мощности, за интеграли и прочие глупости...
Е той abcdefg....xyz точно това се опитва да обясни, само че емпирично. А мощностите и напреженията са пряко свързани. Това теоретично, а Хидразин го обори практично, но с руска техника :lol:
hidrazin - майстор
zdravcho написа:
...го обори практично, но с руска техника :lol:
Е ами неволята учи пък и руско ми попадна под ръка, че и военно производство...
Ако някой го е страх да експериментира - пращайте ми английски, американски... ръчни инструменти.
Диоди имам в изобилие. Обещавам всичките да ги пусна за проба. :lol:
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Как да подкарам 110в мотор на 220?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: