• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
unicata - специалист
Здравейте, наскоро си взех по погрешка от англия един флекс който работи на 110в и сега се чудя мога ли да го подкарам на 220?
не става дума за покупка на трянсформатор, че цената няма да ми понесе за 2кВт.
Дали може да стане с някакви резистори или да се хване по друг път начин?
Идеи?
jordanvass - майстор
За резистори забрави, абсурдно е. Защо не потърсиш автотрансформатор за японски климатик? Няма да ти струва кой-знае колко, ако вземеш някой употребяван. А и 2кВт не са ли малко множко за един флекс?
zdravcho - специалист
Те бая резистори ще са за 2кВт....
Ами ако някой ти навие траф 230V-110V, за да е по-евтино от купешки
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Колко вата е тоя флекс? Колко често ще го ползваш?
Мисля, че ще може щом е за идеята!
Първо кажи колко вата пише!
horgasz - специалист
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Колко вата е тоя флекс? Колко често ще го ползваш?
Мисля, че ще може щом е за идеята!
Първо кажи колко вата пише!
Ами той колегата го е написал - 2кВт = 2000 вата. Бая яки резистори ще трябват за тая цел. Не съм много сигурен, ама щом е на 110 волта, дали не е и на 60 херца и това още усложнява задачата.
fbr - майстор
Резистори не са подходящи в случая ( да кажем че намериш с подх. мощност), т.к. тока протичащ през двигателя се движи в големи граници при пускане, работа на празен ход и рязане. Тази изменение на тока, ще води до промяна на пада на напрежението върху резисторите, което ще води до голямо вариране на напрежението върху шлайфа. Трансформатор, автотрансформатор са подходящи в случая.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
unicata написа:
не става дума за покупка на трянсформатор, че цената няма да ми понесе за 2кВт.
Дали може да стане с някакви резистори или да се хване по друг път начин?
Идеи?
Мислех, че се е презастраховал за мощността на трафа!
То в днешно време трябва да се презастраховаш х 3 и пак не е сигурно че ще стане.
Ако наистина пише 2000W на флекса, значи му трябва едно "нежно" съпротивленийце малко над 6 ома и да понася спокойно 18,2 A. - Та това "нежното" ще изглежда като калорифер с 9 нагревателя от "ЕЛВА" по 800W в паралел - общо 7,2kW (При 220V). - Такива ми се мяркат пред погледа в момента!
Може до 8kW максимум.
Знам ли го, може да има човека!
Не споменавал за голяма мобилност, пък траф не иска!
fbr написа:
Резистори не са подходящи в случая ( да кажем че намериш с подх. мощност), т.к. тока протичащ през двигателя се движи в големи граници при пускане, работа на празен ход и рязане. Тази изменение на тока, ще води до промяна на пада на напрежението върху резисторите, което ще води до голямо вариране на напрежението върху шлайфа. Трансформатор, автотрансформатор са подходящи в случая.
Така си е, с траф е най-коректно!
:partyman:
unicata - специалист
Здравейте пак, за мобилност ясно че ще трябва, все пак флекса си е инструмент не мога да го държа само на едно място, ако се обади някой за частно трябва да се носи спокойно, а трансформатор под 150 кинта не мога а намеря употрбяван, а ако ще купувам и траф, по-лесно е да си купя направо нов флекс от магазина на 220, за това питам ако може нещо 30-40 лева да се измисли.
ПП
А колко би струвало някой да ми навие един траф и можете ли да дадете телефон или да препоръчате някой койо може да свърши тази работа
ПП2
а ако аз искам да си го навия, как да сметна какво сечение и колко намотки?
petrov7111 - специалист
Намираш траф на 220в. и гласиш вторичната на съотношение 2 към 1 със същия проводник. Ако флекса на 110в. е 2 киловата, то трафа на 220в. може да е 1 киловат. Ма и той ще да е баят.
ESPACE - майстор
petrov7111 написа:
Ако флекса на 110в. е 2 киловата, то трафа на 220в. може да е 1 киловат. Ма и той ще да е баят.

Ама че смешка си написал. В крайна сметка каква трябва да е мощността на трансформатора?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Как да подкарам 110в мотор на 220?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: