Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
nikolovvd написа:
Радио "Канал Ком" е с около 500-600 вата и още едно радио излъчва от там, но не знам кое.
Предавателя на Гражданска защита покрива целия окръг и едва ли е под 100 Вата.
Да не пропусна "Радио Скай" на 100 м от общината с 100 Вата мощност.
Е и какво от това? Те не са в СВЧ обхвата. Даже не са и в дециметровия обхват!
:partyman:
romanpm - майстор
Прикачен файл:
волхов.jpg
волхов.jpg (70.01 KиБ) Видяна 1261 пъти
tzetz009 написа:
К'ъв е тоя радар 1500 КИЛОВАТА ?!?!? :-D :-D :-D :partyman: Не пари ли на метър дистанция ? А кожата колко пъти годишно я сменяше ??? :? :? :?
Да , няма грешка , СНР С -75 Волхов има два предавателя по 750 000вата импулсна мощност ! Чрез натрупваща енергйина система се излъчва модулиран импулс от 400 пикосекунди и то много пъти ! Понятията се изграждат трудно , като това че микровълновата в кухнята е нещо хубаво което може и да те опърли , но е много далеч от радарчето :wink: В интерес на истината съм се прицелвал чрез Видеокамерата в овца на режим който стеснява лъча в точка ... и нищо :cool:
petromaniq - специалист
Ясно е че невъзможността да караш колело е в последствие водката.... :drinkers:"импулсни дози"
tzetz009 - специалист
Значи пак е P.M.P.O ! (За справка джобно китайско радио с лепенка 200W P.M.P.O си е нормално). Имам проблем с въображението -как 15 стандартни стокиловатови агрегата ще захранат "нещо",което е с ЕФЕКТИВНА мощност 1500 kW !!! :-D :-D :-D :partyman:
hidrazin - майстор
tzetz009 написа:
Имам проблем с въображението -как 15 стандартни стокиловатови агрегата ще захранат "нещо",което е с ЕФЕКТИВНА мощност 1500 kW...
Къде я видя тази ефективна мощност? Тук се говори за импулсна мощност.
Примерно зареждаш един автомобилен акумулатор 16 часа с 5А.
После вземи му сложи на полюсите един гаечен ключ. През гаечния ключ пак ли ще минат 5 ампера?
Може същото да го пробваш с кондензатор...
От учебника за "Волохов" С-75М:
Прикачен файл:
Волохов.jpg
В предавателя се използват два типа магнетрони МИ-147 и МИ-148 - единия за азимут, другия за ъгъл на местността.
Всеки от тях работи с анодно напрежение 27-32kV при аноден ток 100-130А - разбира се анодния ток е импулсен.
Както се вижда от данните има два режима и съответно две продължителности на импулса.
В единия вариант импулса е 0,0000008 секунди, а в другия 0,0000004 секунди.
:partyman:
P.S. Еххххх... Някои хора трябва да изядат още доста ляб... :-D
Lisko - майстор
romanpm написа:
... съм се прицелвал чрез Видеокамерата в овца .....
Има А-ЕС! :partyman:
tzetz009 - специалист
По презумпция някой като каже " ей т'ва харчи толкова ток " събеседниците винаги предполагат , че става въпрос за ефективна стойност . Почва едно " блъскане " на главите . После нещата се изясняват , но човек продължава да си въобразява още няколко варианта ,тръгващи от точка "0" . :partyman:
profesionalist_wood - майстор
Брех какви спецове имало тук...как така от НАСА и Пентагона са ви изпуснали!? Лично Тръмп ще ви плати билетите до Америчко.... :-D А аз ако им начертая схема за заглушаване на сигнала на цял полк с Р330Ж /барабар с личните джиесеми/или морски съдове в открито море...ехеее ще ме назначат за генералсимус.... :lol: о,не ми слушайте глупостите :roll:
hidrazin - майстор
profesionalist_wood написа:
...о,не ми слушайте глупостите ...
Спокойно. Въобще не ги отразяваме. :-D
:partyman:
tzetz009 - специалист
Генералисимусите е редно да имат по-високи цели ! Примерно - шофьор на СУ-24 , който с безобидно контейнерче (при радиомълчание - е няма как :-D ) да се нахвърли на хамерикански боен кораб по последна мода !!! :partyman: :snakeman: :snakeman: :snakeman:

Тема "Силно ЕМП от GSM клетка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: