• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MamaMy - майстор
За невярващите ще ви кажа, че дори си правех тригерен ключ с два магнита. И двете състояния са устойчиви в едно положение на магнита който е стационарен. Бях си направил на времето ключ за алармата на Москвича. Ключодържател с вграден магнит. Търкаш по предното стъкло в една посока и включва алармата. Търкаш в другата посока и я изключва. Магнитите от магнитен шах. След уцелване на точната позиция на "приемника" всичко се залива с епоксидна смола. Беше голям хит. Все още нямаше аларми с дистанционни или са били много редки и не са идвали до нас. :)
Nimi - специалист
По снимката не може да се разбере от кой модел е датчика. В общия случай повече от 90% от предлаганите са NO.

Не се разбра и каква е алармата но може в нея зоната да е програмирана като NO. В този случай би работила точно по този начин.
Любомир Стефанов - напреднал
Не знам НО ли е НС ли е но не работи както аз искам. Тоест при отваряне на вратата трябва да се задейства а не когато е затворена и тогава да работи. Не е към никаква аларма за това не съм и дал схема или модел. Става въпрос тоя датчик искам да си го вържа към зумерче или лампа и като се отвори ратата да разбера. Това е!
petrov7111 - специалист
Най-елементарния начин за това , което искаш е този датчик да управлява едно реле и вече контактите на релето ще ти управляват сирена или зумер. Обаче когато някой влезе, чуе сирената и затвори бързо вратата, сигнала ще спре. По-интелигентно решение е с едно реле за време от китовете, мога да изровя и модела, цената му е около 7 лв. Тогава при задействие на датчика, се стартира време , примерно 1 или повече мин. ще свири сирената, независимо дали ще се затвори вратата. Ако си ти влязъл, релето има бутон за рестарт и изключва. Този бутон се скрива , да не се вижда. Като изтече зададеното време, сирената спира и следи датчика. Ако има пак отваряне се повтаря процедурата. Айде успех.
GalinBelos - специалист
Любомир Стефанов написа:
Не знам НО ли е НС ли е но не работи както аз искам. Тоест при отваряне на вратата трябва да се задейства а не когато е затворена и тогава да работи. Не е към никаква аларма за това не съм и дал схема или модел. Става въпрос тоя датчик искам да си го вържа към зумерче или лампа и като се отвори ратата да разбера. Това е!
Не мога да чета , не мога да пиша , дори буквите не познавам , но искам да напиша едно есе . Няма начин . Обърни се към някой , приятел който разбира . Това което искаш е елементарно дори за начинаещ ел. техник .
Между другото , това с двата магнитна , което казват че уж работи стабилно , би трябвало да ти свърши работа . Успех .
tzetz009 - специалист
Това с магнитите дали действа ,как действа ( или нямате "секретна" работилница ) имахте поне 24 часа да го проверите ( визирам GalinBelos ) ! :-D :-D :-D

Но по-лесно е да сте негативни !!!
:cool: :cool: :cool:
GalinBelos - специалист
tzetz009 написа:
Това с магнитите дали действа ,как действа ( или нямате "секретна" работилница ) имахте поне 24 часа да го проверите ( визирам GalinBelos ) ! :-D :-D :-D

Но по-лесно е да сте негативни !!!
:cool: :cool: :cool:
Ей сега . Нямам си друга работа , и само се чудя с какви магнитчета да си играя.
Както написах, свършиха рид ампулите с NC контакти , че опрях до магнитчета .
Само за сведение , ако съм в подобна ситуация , по-скоро ще инвертирам сигнала на платката , отколкото да тръгна да лепя магнити .
tzetz009 - специалист
Признавам си и на мен ми се е случвало да "изкормя" части от радиокасетофон , за да си спретна емитерен повторител по спешност и то при "полеви" условия ! :-D Голям късмет ! :lol:

Но в темата HIDRAZIN Ви даде пример с употреба във ВОЕННА ТЕХНИКА !!! Тя е изпитана много над обикновенните обстоятелства ! Военните не приемат нищо " просто ей така " !!!

Приятен ден ! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за датчик и схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: