Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
взех ориентировъчно че за затоплянето на бойлер 80 литра са нужни 6 киловатчас-а електроенергия

дискутирания бойлер е 2,4киловата и след 2,5часа/150 минути/ ще изразходи 6киловатчаса.
petrov7111 - специалист
iliya_i написа:
Извинявай, но явно си го просиш с тъпия въпрос и натрапчивият начин по който го зададе N пъти. Дано днес вече си изтрезнял.
6 kWh = 6 kW * 1 h = 3 kW * 2 h = 2 kW * 3 h = 1 kW * 6 h
Ха сега си вдигни задника от чашата с ракия и прочети колко kW е твоят бойлер, щото останалите на са врачки да ти го кажат. Раздели 6 kWh на тази мощност и ще получиш за колко часа се отнася. Умножение и деление се учат във 2-ри клас. Щом твърдиш, че си учил и 7-ми съм убеден, че ще се справиш.

ПП: И спирай вече с пиенето, че утре си на работа!
Поредния заяждач във форума. Много ми е интересно как прецени , че съм пиян и пия в момента ? Не са всички хора като вас ! Някои хора тук не сте в ред. Въпроса ми дали е тъп или ти си тъп, не знам кое по-вярно. Като сте толкова умни, защо никой от вас професорите не се сетихте да кажете елементарния отговор, че се отнася за 1 час ?
chano3891 - специалист
Един колега също спореше и казваше че ще спести много като ползва боилера само на нощтна тарифа, е монтирах му електромер(измерва абсолютно точно) само за бойлера и тои си щтракаше копчето сутрин и вечер.
Така 2 месеца и след калкулаци излезе по 7 лева на месец , тегли една майна и вече него изключва.
Само да кажа че това е сметката само за един човек защото живее сам.
А ако ти се включва боилера само от едно миене на ръце си провери вътре тръбата за топла вода да нее счупена(въпреки че това не вдига разхода кои знае колко просто водата не се използва пълноценно.
iliya_i - майстор
petrov7111 написа:
Поредния заяждач във форума. Много ми е интересно как прецени , че съм пиян и пия в момента ?
По това, че продължаваш да задаваш все същият въпрос, който вече ти беше обяснен около 10 пъти!
petrov7111 написа:
Някои хора тук не сте в ред. Въпроса ми дали е тъп или ти си тъп, не знам кое по-вярно.
Утре очаквам сам да си отговориш! Извинения не са небходими!
petrov7111 написа:
Като сте толкова умни, защо никой от вас професорите не се сетихте да кажете елементарния отговор, че се отнася за 1 час ?
Е не знаехме, че си с 6 kW бойлер! Извини ни за невежеството ни! :datz:
hidrazin - майстор
petrov7111 написа:
...защо никой от вас професорите не се сетихте да кажете елементарния отговор, че се отнася за 1 час ?
Ми защото се пише kWh или ако щеш киловатчас.
Не се казва или пише kWmin (киловатминута) или kW1/2h (киловатполовинчас) или за какъвто друг период от време се сетиш.
Какво има толкова за питане? Кило, мега, гига ... са десетични представки от системата SI.
Ват - единица за мощност.
И после час - един час. Не минута, не 45 минути, не за една цигара време ...
Абе ти гледаш ли си касовите бележки за тока? И там ако ти пише дневна 186kWh за септември, за колко време се отнася? (въпрос с повишена трудност :-D )
Жокер - 6 киловатчаса може да са за една цигара време, а може да са и за година време ...
:partyman:
P.S. Ся какво се оказва? Значи всички са тръгнали да се заяждат с теб а?
tzetz009 - специалист
Към мнението на "chano3891" искам да допълня и факта , че размяната на позициите на термосондите на термичната защита и терморегулатора ( коя да е отгоре , коя отдолу) също влияе на честотата на включване на бойлера !
petrov7111 - специалист
Към Илия : Някъде споменавал ли съм, че ползвам бойлер 6kW ? Или както реши, че не съм изтрезнявал, така си реши и че имам бойлер 6 kW. Въпроса с бойлера е друг колега. Пишете си глупости колкото си искате, важно е да се заядем с някого.
Към hidrazin : Още първият ми въпрос беше за какво време се отнасят сметките. И не знам какво неясно имаше във въпроса ми ? Да, отговорът е елементарен - за 1 час. Но вие никъде не го казахте. Вместо това сметки от рода : 2х3, 3х2, 1х6 и т.н.
iliya_i - майстор
moimoimoi написа:
няма да спестяваш киловати а от разликата в цената на нощна и дневна енергия
за един 80 литров бойлер са нужни да кажем 6 киловат/ЧАСА за затопляне на водата
при дневна ще платиш 0,21х6=1,26лева
при нощна ще платиш 0,117х6=0,70лева
т.е. разлика от 0,56лева за едно затопляне
ако в месеца всеки ден го източваш/изразходваш топлата вода/ то ще спестиш 0,56х31=17 лева
Май в четенето е истината!
mupk0 - специалист
За жалост бойлера се включва защото между бойлера и чешмата има самоооо 7м тръби хахахах. Момента с копчето не е подходящ ,защото нямам нерви . Благодаря ви много и по-спокойно :) ще се избиете ей хехе
krasi92 - майстор
Евтин таимер също не е за предпочитане.В една съседна тема човека го е направил много прилично но сигурно му е надхвърлило 50 кинта

Тема "използване на многожилен кабел за бойлер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: