• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kamenkr - напреднал
gogo7777 написа:
Много бързо се случват нещата при тебе.... На къв език си говорите с електричаря?
На немски. Аз добре го владея езика, въпреки че съм 1 месец тук само.
gogo7777 - майстор
Затваряй таблото, поне вътрешният капак, че ако те хване Ханс, няма да ти останат пари да се прибереш. :lol:
nikolov333 - майстор
Аз преди 2 години, също нямах идея що е то ДТЗ.. Обаче намерих във форума тема за тях и я изчетох цялата преди да започна с въпросите.. Та нямам против да се пита, но първо е добре да се чете.
p.v.x - майстор
kamenkr написа:
gogo7777 написа:
Много бързо се случват нещата при тебе.... На къв език си говорите с електричаря?
На немски. Аз добре го владея езика, въпреки че съм 1 месец тук само.
Ей Тинки.
Ша та е,ба в Галфона. :evil:

Да ме караш да противореча , с правотата на Мастера.
FM STEREO - специалист
Ако няма калпава нула и земно,предполагам,че инсталацията е трипроводна и ако земното не е добро (хлабава връзка в таблото или някъде другаде по инсталацията) според мен няма никакъв проблем,това си един нормален потенциал. Нулата почти винаги има потенциал и напрежение от рода на 4V си е нормално. Викнете квалифициран ел.техник да провери инсталацията.
gogo7777 - майстор
Мерих и аз.....нормално ли е да имам 5 волта ток на сапунерката в банята и той да изчезва когато някой звъни на входната врата? На синджира на кучето уреда отчита 8 волта ток.....това нормално ли е? :? От скоро започна да скимти когато някой звъни на вратата....

Някъде в Германия:
-Сервос Ханс, къде е фелерщромшутцшалтера в таблото?
-Ентфалт, абер монтиерт верден кан. Ес костет цванциг юро.
-Квоооо?.....
PCL82 - майстор
gogo7777 написа:
Мерих и аз.....нормално ли е да имам 5 волта ток на сапунерката в банята и той да изчезва когато някой звъни на входната врата? На синджира на кучето уреда отчита 8 волта ток.....това нормално ли е? :? От скоро започна да скимти когато някой звъни на вратата....

Някъде в Германия:
-Сервос Ханс, къде е фелерщромшутцшалтера в таблото?
-Ентфалт, абер монтиерт верден кан. Ес костет цванциг юро.
-Квоооо?.....
Ей много беден тоз германец и добра душа-само за 20 юро ще ти сложи каквото требе. Щото само да ти кажат Гутен Таг биха взели толкова.
Едно време техника на пералнята ни бай Методи казваше: може работата да се състои в един прост пирон да забиеш ама знаенето и моженето кога къде и как струва пари. Това е добавенета стойност, която много от нас се опитват да не забежежат.
gogo7777 - майстор
20 евро е трингел-а /колегата с немския каза някаква подобна дума, но аз я знам трингел - бакшиш/ :).....чехите също я ползват, но рядко
kamenkr - напреднал
Май си развалих мултиметъра, защото амперметърът е само за прав ток, а аз тествам променлив.
MASTER - специалист
gogo7777 написа:
20 евро е трингел-а /колегата с немския каза някаква подобна дума, но аз я знам трингел - бакшиш/ :).....чехите също я ползват, но рядко
Като повечето немски думи и тази е съставна - тринк (инфинитив тринкен) - пия и гелд - пари.

Пари за пиене е може би най точния превод :D

Но 20€ е прекалено щедра сума за тази цел, да не кажа фрапираща чак. Максимум десетина пъти на година съм получавал толкова :D
Последна промяна от MASTER на вт яну 03, 2017 10:24 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Ток навсякъде!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: