Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
Трябва да си много упорит и да ти е любимия уред да вкараш толкова пари при положение че са му минали гаранциите от производителя. Като мине гаранцията не знам какво повече търсите от днешните електроуреди.
kozl - майстор
:lol: Имам LG ho-frost без ледогенаратор на над 10г служба. Е на 10 г имах известни проблеми, с които се справих. Като изключим чупещите се дръжки, които са към 120 лв. и на втория чифт минах на поправи си сам.
Основното е да се определи къде е проблема, защото ме съмнява проблема да е в "3 way valve (diverter)".
Като не охлажда във фризера, как е в хладилника Т ("ок" какво значи?) и компресора почива ли или работи нон-стоп?
ср яну 23, 2019 8:09 pmkozl написа:
:lol: Имам LG ho-frost без ледогенаратор на над 10г служба. Е на 10 г имах известни проблеми, с които се справих. Като изключим чупещите се дръжки, които са към 120 лв. и на втория чифт минах на поправи си сам.
Основното е да се определи къде е проблема, защото ме съмнява проблема да е в "3 way valve (diverter)".
Като не охлажда във фризера, как е в хладилника Т ("ок" какво значи?) и компресора почива ли или работи нон-стоп?

Компресора работи рядко /според мен се мъчи да тръгне но не може, тръгва след двучасов рестарт/, по шумен е. В хладилника температура е 7 градуса /на колкото е сложен /
kozl - майстор
Моето LG няма ледогенератор. Работата на компресора се управлява по Т във фризера, а хладилната част "краде" от студения поток за фризера, чрез термостатна клапа.
Обаче как е с ледогенератор нямам идея. Тука вече има три места, на които трябва да има температурен контрол.
Това, че компресора работи рядко според мен означава, че проблема е в управлението, а не в механиката на термопомпата. И без схеми на управлението е трудно за гадаене.
Тука е форум направи сам. Еми прикачи некакъв индикатор към ел.двигателя на компресора да подсказва кога има напрежение. Това може би ще установи мъчи ли се компресора да тръгне или няма пуск от управлението. Но пък по пътя на логиката като тръгне какво го спира :? Това де съм забелязал на LG- то, е че охлаждането спира при отваряне на вратата и при достигнато ниво на Т във фризера. Само че при мен копресора е доста по-безшумен от вентилатора при изпарителя и аз всъщност чувам вентилатора, а не компресора, което означава, че не съм сигурен като е спрял вентилатора дали е спрял и компресора.
А пък за да прилагаш поправи сам, все пак трябва да имаш някакви умения. Аз примерно два пъти му отварях корубите на корееца. Единия път се задръсти дренажа, а втория прочиствах въздуховодите, че се вмерисаха на мърша. Но градусите не съвпадат със индикацията на настройката на фризера. Примерно при настройка на -33, във фризера достигна до -22. А на хладилната част няма градуси - няма заблуждение. Има посока топло/студено и в момента е настроен и поддържа 10 гр. отчетено по допълнително вложен термомер. Преди малко преместих термомера във фризера, и двечера да отчета при настройка -18, какво ще показва :?
А бравчеда имаше некво Горение, де му изгори търпение и на нтия ремонт при специалисти, там го забрави и с друга марка замени.
plamen6703 - майстор
ср яну 23, 2019 5:29 pmKaktus_78 написа:
Модела е rsg5fubp самсунг. Само до тук 700 лв и няма да стане
Управлението на хладилника ти е електронно и проблема е там!
Казах ти приблизително колко би струвал ремонта!
Категорично не ти вярвам, че си пръснал 700 лв. до момента за ремонти, за нещо, което не струва 1000 лв. Проблема ти /ако съществува такъв/ до момента за несполучливите ремонти /ако има такива/ е, че болшинството от старите хладилни техници не разбират от електронните модули в хладилниците, младите им колеги нито разбират от хладилници, нито от електронни модули.
Като удариш чертата е много по-добре хладилника като си изкара гаранцията и се случи такъв "закучен" ремонт свързан с електронни "платки", да прецениш дали да не купиш нов хладилник, или да търсиш правилния човек за ремонта на хладилника ти. :partyman:
krasi92 - майстор
Как се разбира кои е правилният човек -въпрос за 700 лева без отговор.Като мине гаранцията и даде дефект в Надин и спестяваш едни пари и влачене на двуметров сандък по сервизи в търсене на човека.
чет яну 24, 2019 9:44 amplamen6703 написа:
ср яну 23, 2019 5:29 pmKaktus_78 написа:
Модела е rsg5fubp самсунг. Само до тук 700 лв и няма да стане
Управлението на хладилника ти е електронно и проблема е там!
Казах ти приблизително колко би струвал ремонта!
Категорично не ти вярвам, че си пръснал 700 лв. до момента за ремонти, за нещо, което не струва 1000 лв. Проблема ти /ако съществува такъв/ до момента за несполучливите ремонти /ако има такива/ е, че болшинството от старите хладилни техници не разбират от електронните модули в хладилниците, младите им колеги нито разбират от хладилници, нито от електронни модули.
Като удариш чертата е много по-добре хладилника като си изкара гаранцията и се случи такъв "закучен" ремонт свързан с електронни "платки", да прецениш дали да не купиш нов хладилник, или да търсиш правилния човек за ремонта на хладилника ти. :partyman:
А колко според теб струва един нов компресор и дехидратор за тази машина? Плюс работа. Снимки ли искаш? Пламенчоо не съм тук да си чеша зъбите! Имам проблем и търся "майстор", ама от тия дето да им знам името и къде живеят!
kozl - майстор
Епа тука вси сме мАстори от напраи си сам :-D
Хора, някой все пак може ли да ми даде номер на някой майстор. Чудя се какво да го правя тия шкаф!
nikolov333 - майстор
Питай plamen6703 на лични.. :-D :partyman:

Тема "Проблем с фризерната част на Samsung Side by Side" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: