Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vvventsi - специалист
Здравейте, когато се слагат два 12волтови акумулаторни батерии в 24V UPS дали ще се изравнят сами и ако не могат сами да се изравнят как да ги изравня?
tzetz009 - специалист
С нивелир , как !!! :-D :-D :-D :partyman: :partyman: :partyman:
ESPACE - майстор
Ти как мислиш, как се изравняват в 24V UPS-и? А в камионите? А в тези с 36V и 48V захранване? Самоизравняват се, как. Там при презареждане имаме и топлинни процеси,които спомагат за това не като при Li-ion.
kozl - майстор
Какво означава да се изравнят? Може би по заряд. Ако да - трябва да се зареждат поотделно и те така. Ако са последователно свързани и едната е разредена, как ще се заредят поравно и двете като тока, който протича е еднакъв за двете. Ако разредената се зареди, то заредената ще пострада от презаряд. Е да ама ако се зареждат с ток без да се контролира напрежението. И понеже UPS-а контролира напрежение немам идея ко шъ стане. Недозареденото пак няма да се зареди и те така.
Гледах клип как един зареди само една проблемна клетка, която не се зареждаше през общите клеми на акумулатора, за разлика от другите клетки, които имаха необходимата гъстота. Е това е изравняване по гъстота на електролита. А по гъстотата се определя нивото на зареждането спрямо пълния капацитет на акумулатора.
gogo7777 - майстор
как ще се заредят поравно и двете като тока, който протича е еднакъв за двете.
През всяка клетка ще протече различен ток, същевременно и през акумулаторите. През по-разредения ще протече повече ток. Ще дойде момент, когато през двата акумулатора ще протича еднакъв ток.
DMN - майстор
gogo7777 написа:
През по-разредения ще протече повече ток.
Това може да стане при зареждане, ако акумулаторите са свързани паралелно, но щом имаме 2 акумулатора по 12V, а UPS-а е за 24V, то следва, че акумулаторите са свързани последователно, а в този случай няма как през тях да протича различен заряден ток. По-добрият вариант е UPS-а да ги зарежда и следи по отделно, но дали е така не знам.
bigdragon - майстор
DMN написа:
gogo7777 написа:
През по-разредения ще протече повече ток.
Това може да стане при зареждане, ако акумулаторите са свързани паралелно, но щом имаме 2 акумулатора по 12V, а UPS-а е за 24V, то следва, че акумулаторите са свързани последователно, а в този случай няма как през тях да протича различен заряден ток. По-добрият вариант е UPS-а да ги зарежда и следи по отделно, но дали е така не знам.
Като не знаеш, защо се обаждащ?
Всеки в колата си има по 6 последователно свързани оловни акумулатора...
Те как ли се изравняват?
Последна промяна от bigdragon на чет яну 05, 2017 7:46 pm, променено общо 1 път.
Ники274 - специалист
vvventsi написа:
Здравейте, когато се слагат два 12волтови акумулаторни батерии в 24V UPS дали ще се изравнят сами и ако не могат сами да се изравнят как да ги изравня?
Както се изравняват клетките във всеки акумулатор :?

gogo7777 написа:
как ще се заредят поравно и двете като тока, който протича е еднакъв за двете.
През всяка клетка ще протече различен ток, същевременно и през акумулаторите. През по-разредения ще протече повече ток. Ще дойде момент, когато през двата акумулатора ще протича еднакъв ток.
Как по-точно става през всяка клетка да тече различен ток?
tzetz009 - специалист
Дотук само хвърчащи черни пластмаси и гумени тапи ! Акумулаторите трябва да се изравнят предварително и след това да се ползват ! Връзват им се минусите заедно . Плюсовете се съединяват през лампа ( примерно 12V 60W ) и цифров амперметър за онагледяване ! :partyman: :partyman: :partyman:
DMN - майстор
bigdragon написа:
Като не знаеш, защо се обаждащ?
Май наистина е време и аз да си тръгна от този форум.
А ти като не си разбрал, що се обаждаш?
Не ми отговаряй, не ми се занимава с...

Тема "Изравняване на нееднакво заредени акумулатори." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: