Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
reevil - специалист
Единия водосток-северния остана с открит извод. Другите са включени в канализацията. Та този водосток е по-рисков за замръзване и последващо сцепване на тръбата. Ще ми се да направя някакво бюджетно отопление само на този участък.
Гледах едни кабели за тази цел. Марка Devi. Има опция за 8 метра кабел по 18вата на метър с 5 метра студен край и щепсел.
Този вариант ми е идеален за монтаж и включване в контакт на тавана.
Какво мислита, ще свърши ли работа. Мощността достатъчна ли е. Цената е 240лв, дали има нещо по- евтинко, но да не е крайно некачествено
Благодаря
kabel96 - специалист
Проверено от мен работи безупречно и сам си регулира мощността.
https://ru.aliexpress.com/item/Anti-fre ... 0.0.dVqUcN

Прикачен файл

Заснемане.JPG112.JPG
Заснемане.JPG112.JPG (109.68 KиБ) Видяна 1730 пъти
Antonii - майстор
Devi са добри и качествени, но разгледайте по каталозите им каква е нормата за такива инсталации като ват/метър.
Самата инсталация може да си я направите и от тези китайски кабели, но спазете нормата за нужната мощност и няма да имате проблеми.
reevil - специалист
Ако взема от този последния кабел по 3.90 за метър как става прикачането към мрежата? Само едно шуко ли трябва да му закача или има нешо по-сложно?
Също ми е интересно как така е саморегулиращ, като е по-студено топли повече и обратното ли?

Гледам в руския али баба доста положителни отзиви за този кабел, а и цената е хубава, но това "the heating cable can not be put into liquids" нещо не ми вдъхва доверие, все пак има момент в който в улука може да се посъбере вода :?
mironcho - специалист
Тогава го залепи на външната страна на улука.

Тема "Отопление на водосток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: