• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
kozl написа:
Да. Ама дано не си ги развързал.
кое да съм развързал ? Заемерих два кабела които вървят заедно и си мислех ,че са лампите и ми дава на мултицета 002 - и оставам с убеждението,че това са бутоните и има задържал..Вашето мнение какво е? Едва ли ако бяха кабелите на лампите щеше да покаже верига?
Ники274 - специалист
bube760205 написа:
kozl написа:
Да. Ама дано не си ги развързал.
кое да съм развързал ? Заемерих два кабела които вървят заедно и си мислех ,че са лампите и ми дава на мултицета 002 - и оставам с убеждението,че това са бутоните и има задържал..Вашето мнение какво е? Едва ли ако бяха кабелите на лампите щеше да покаже верига?
Лампите ще ти дават верига през крушките клонящо към нула.
Бутоните ще ти дават безкрайно съпротивление(освен ако няма задържал)
bube760205 - специалист
Ники274 написа:
bube760205 написа:
kozl написа:
Да. Ама дано не си ги развързал.
кое да съм развързал ? Заемерих два кабела които вървят заедно и си мислех ,че са лампите и ми дава на мултицета 002 - и оставам с убеждението,че това са бутоните и има задържал..Вашето мнение какво е? Едва ли ако бяха кабелите на лампите щеше да покаже верига?
Лампите ще ти дават верига през крушките клонящо към нула.
Бутоните ще ти дават безкрайно съпротивление(освен ако няма задържал)
Да но одеве кабелите които мислех,че са лампите ги захраних към контактора и реших с едно кабелче, да го ползвам вместо бутон и катоп цъкнах контактора изпуши! Замерих кабела които мислех че е за лампите и ми даде 002 ,и предполагам,че това са кабелите на бутоните и щом показва така,значи има някой задържал бутон! а другите кабели не показват нищо само 1
Ники274 - специалист
По-принцип крушките трябва да ти дават съпротивление като ги мериш,освен ако не са изгорели всички
Пробвай да откриеш бутоните-с мултицет и натискане на бутон.
bube760205 - специалист
[quote="Ники274"]По-принцип крушките трябва да ти дават съпротивление като ги мериш,освен ако не са изгорели всички
Пробвай да откриеш бутоните-с мултицет и натискане на бутон.[/quot
Добре! Бутоните как да ги пробвам , пускам мултицета за верига и натискам даден бутон и ако даде съпротивление 000 това са кабелите на бутона нали така? А относно крушките тези кабели които пробвах,и ми дадоха това съпротивление не е ли възможно да са кабели за бутоните?Защо тогава ще изпуши контактора ?
kozl - майстор
Първо трябва ти пробна лампа.
Второ къде мериш съпротивление? М-у какво и какво?
То всеки се учи или учил, но все пак напрежението е опасно.
bube760205 - специалист
kozl написа:
Първо трябва ти пробна лампа.
Второ къде мериш съпротивление? М-у какво и какво?
То всеки се учи или учил, но все пак напрежението е опасно.
Пробна лампа ще си направя имам фасунка и крушка! Ами два кабела са в една връзка като наглася мултицета на верига и допра до тях ми дава 002 . а преди да премеря бях останал с впечатлението,че това са лампи и ги свързах единия проводник към контактора а другия към нулата! и като цъкна с едно кабелче в ролята на бутон и контактора изпуши,и предположих,че това са бутоните и ако има задържал бутон и като се има в предвид че са свързани към фаза и нула 1 А контактора с автоматчето както съм ги свързал ги пробвах в вкъщи с закачена лампа и си включи нормално и си загасна ! А другите кабели -като ги замеря за верига не показва нищо ..показва само 1 ! :?
MamaMy - майстор
Не искам да те подценявам колега по форум, но като чета писаниците май е по-добре някой с опит и права да се ръчка из това табло. Тя плетеницата е станала от "сръчковци" и "направи самци", а такива в електриките са крайно нежелани. Ако при тези си експерименти прекъснеш някъде (изпушил контактор) по трасето кабела към бутоните, ще ви излезе супер солена икономията от специализирани услуги. Знам, че в този бранш има много негодници, но винаги може да разпиташ познати за читав такъв от когото са доволни.
bube760205 - специалист
[quote="MamaMy"]Не искам да те подценявам колега по форум, но като чета писаниците май е по-добре някой с опит и права да се ръчка из това табло. Тя плетеницата е станала от "сръчковци" и "направи самци", а такива в електриките са крайно нежелани. Ако при тези си експерименти прекъснеш някъде (изпушил контактор) по трасето кабела към бутоните, ще ви излезе супер солена икономията от специализирани услуги. Знам, че в този бранш има много негодници, но винаги може да разпиташ познати за читав такъв от когото са доволни.
Всичко вече е наред! единия кабел на осветлението се наврял отзад зад електромера и за това беше цялата работа. свързах го и всичко вече е Тип-Топ. Благодаря на всеки с съветите които ми даде.
kozl - майстор
А надписа ли проводниците, след като си уцелил джакпота или следващия път пак ще разиграваш комбинации?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Автомат за стълбище ACE -5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: