• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sinbor - специалист
Привет,
Купих днес датчик да движение /три извода вход, изход и 0/ и се опитах да го монтирам, но без успех...Схемата според мен е стандартна две лампи, успоредно свързави и два ключа, свързани в схема 6 работили са повече от 20 години. Омръзна ми от забравени лампи и неудобство от заети ръце, затова реших да монтирам този датчик, но не стана...ще бъда благодарен, ако някой ми предложи работеща схема за монтаж.
Благодаря предварително.
bube760205 - специалист
Дай повече инфо за датчика -снимка нещо....? И каква е тази стандартна схема 6?
rado_ev - специалист
Това е девиаторна схема. Имаш ли достъп до разклонителните кутии? Там трябва да се извърши свързването на датчика. Може и от лампата, но тогава ще свети само тази където е датчика. Могат да светят и двете с допълнително жило до другата лампа.
Ники274 - специалист
sinbor написа:
Привет,
Купих днес датчик да движение /три извода вход, изход и 0/ и се опитах да го монтирам, но без успех...Схемата според мен е стандартна две лампи, успоредно свързави и два ключа, свързани в схема 6 работили са повече от 20 години. Омръзна ми от забравени лампи и неудобство от заети ръце, затова реших да монтирам този датчик, но не стана...ще бъда благодарен, ако някой ми предложи работеща схема за монтаж.
Благодаря предварително.
Взел си пир датчик за ключ с три извода.Когато се монтират такива устройства трябва предварително да се промени инсталацията в апартамента.Т.е. да се пусне към ключа и нулев проводник.
А когато инсталацията е изпълнена стандартно по БДС,тогава ти трябва пир датчик с два извода,който в случая се захранва без нула,а от самата верига през консуматора и пада на напрежение в самата платка.
Единственото ,което може да направиш сега е да търсиш вариант да монтираш въпросния датчик някъде около лампата(ако е една,ако са повече ще трябва да се пускат още кабелчета) ,ключа ти на стената ще бъде постоянно включен,а захранването на лампата включваш към ключа и от него допълнително кабелче към лампата.
Това ,което се сещам на пръв поглед,но пък в момента гадая какъв ти е датчика,каква е схемата,какви са ламите,какви са тия два ключа и т.н. и т.н.
Ако пуснеш снимки и повече обяснения ще ти се помогне ;)
moimoimoi - майстор
има фасунги с датчик за движение
sinbor - специалист
Датчика е точно този, а схемата предполагам е същата, но не съм сигурен, инсталацията съм я полагал преди повече от 20 години

Прикачен файл

дат.png
дат.png (30.5 KиБ) Видяна 3038 пъти

Прикачен файл

dev_sh.gif
dev_sh.gif (1.31 KиБ) Видяна 3038 пъти
sstefanov - майстор
Ако приемем, че единия от превключвателите е на датчика, а другия е в ключ, то тази схема няма смисъл!
С ключа ще реверсираш работата на датчика. Тоест, в едното пложение, датчика ще включва лампата, а в другото - лампата ще свети постоянно и датчика ще я изключва.

Така и не разбрах каква е целта на питането. Кога да светва и кога да спира лампата?
sinbor - специалист
Целта е елиминиране на механичните ключове, светването и гасненето да се управлява от датчика.
petromaniq - специалист
За какво ти е девиаторен ключ, след като пира ще светва и гаси лампата(лампите)? Какъв е смисъла?
sstefanov - майстор
Слагаш лампа с датчик за движение и я оставяш включена от ключовете.
  • 1
  • 2

Тема "Датчик за движение схема 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: