Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ESPACE - майстор
sinfon написа:
С малко убеждаване съм вкарвал и 4мм2 ШВПС в щепсел.

3x4мм² в щепсел на Технил например- хахаха. Голямо убеждаване, рязане и псуване те чака пасатко. Пак започна с глупостите.
iliya_i - майстор
sinfon написа:
А бойлер не е хубаво да се връзва на щепсел.
valerko написа:
Та въпроса е: имам 2 нагревателя по 1500 вата, ще греят казан 20 л, на 3000 вата ще работят не повече от 1,5 часа, и още поне 2-3 часа на 1500 вата.
Уред с подобен режим не е бойлер, а казан за ракия.
Но ми се струва, че съотношението мощност на нагревателите/обем на съда не са подбрани правилно. 20 литра вода на 3 kW ще заври за около 20 минути.
nikolov333 - майстор
valerko написа:
nikolov333 написа:
За 3-ри метра кабел няма значение дали ще сложиш 1.5 или 2.5мм2. Слагай си 2.5мм2 и не го мисли.. :drinkers:
Лошото е че купих вече 1,5мм2 и откакто го купих почнаха да ме гризат съмнения. От друга страна пък 2,5мм2 не мога да го вкарам в щепсела, че става бая дебел. Аз тоя едвам напъхах.
Връзвай го с 1.5мм2, щом си го взел, няма къде да иде.Стига да е здраво вързан де.. Шегувам се разбира се, но и с 1.5мм2 няма да имаш проблем..
Последна промяна от nikolov333 на съб яну 14, 2017 6:35 pm, променено общо 1 път.
sinfon - специалист
ESPACE написа:
[3x4мм² в щепсел на Технил например- хахаха. Голямо убеждаване, рязане и псуване те чака пасатко
Здравей! Става! Калайдисвам жилата и леко ги изпилявам, колкото да влязат в щепсела. Външната бяла изолация на кабеля я изрязвам малко, така че да се побере в дупката. Трудно, но става. Но не в щепселите с никелираните пинове, а в щепселите с помеднените пинове, които са по-широки.
ESPACE - майстор
Както се казва в рекламата "Стига глупости!". Снимай творението :)
valentino76bs - майстор
За ставането става ,друг е въпроса как?
Свт не съм свързвал към щепсел само ШВПС.3пр.
valerko - специалист
Уред с подобен режим не е бойлер, а казан за ракия.
Но ми се струва, че съотношението мощност на нагревателите/обем на съда не са подбрани правилно. 20 литра вода на 3 kW ще заври за около 20 минути.
Домашно казанче за ракия, за апартамента, ама жената още не знае. Защо мислиш, че не са подбрани правилно, за повече загрява 20 л, над 30-тина мин, не го засякох пък и не беше пълен до горе. Дори за 20 мин.да завира още по-добре, ще го намаля.
Както се казва в рекламата "Стига глупости!". Снимай творението
Казанчето ли? Тия дни ще го щракна, ако има желаещи. Освен това разрешиха целогодишно да се вари ракия.
hidrazin - майстор
valerko написа:
Казанчето ли? Тия дни ще го щракна, ако има желаещи. Освен това разрешиха целогодишно да се вари ракия.
Човеко, това с варенето на ракия някаква шега ли е?
Това се отнася за регистрираните домашни казани...
:partyman:
ESPACE - майстор
Ти пък, как можеш да си помислиш че ще нарека казанчето глупости. Глупости е връзването на 3х4 квадрата швпс в щепсел шуко
PCL82 - майстор
Заради доброто охлаждане и малката дължина почти всички производители на уреди практикуват
0,75мме ШВПС до 6А,1мм2 ШВПС до 10А, 1,5мм2 ШВПС до 16А.
2,5мм2 ШВПС на щепсел във фабричен уред ще срещнеш изключително рядко. Обикновено са макари на удължители от 50 метра.
По тази причина 2,5мм2 е последното сечение, което пасва добре в щепсел, даже леко с обувалка. На практика 1,5мм2 пасва без проблеми.

Тема "За 3 киловата, колко квадрата кабел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: