• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gattaka - специалист
Здравейте,
Подариха ми въпросния климатик, но няма дистанционно. До колкото разбирам то е доста специфично, понеже мери температурата в помещението и си комуникира с вътрешното тяло постоянно през инфра червения порт.
Поради тази причина дистанционното има 2 диода отпред и температурен сензор.
Въпросът ми е дали има начин да излъча климатика, ако има опция на платката да му сложа сензор и да го ползвам с универсално дистанционно или не? Понеже се оказа, че ще е доста трудно да намеря оригинално дистанционно!
Ники274 - специалист
Пробва ли с някакво дистанционно да го пуснеш и изобщо пускан ли е климатика?
gattaka - специалист
До колкото знам е пуска ръчно от бутона, но тръгва в автоматичен режим, което е нормално. Предния собственик е пробвал с универсално дистанционно, но не става. Аз не съм пробвал още понеже вчера го взех!
preslav - майстор
gattaka написа:
До колкото знам е пуска ръчно от бутона, но тръгва в автоматичен режим, което е нормално. Предния собственик е пробвал с универсално дистанционно, но не става. Аз не съм пробвал още понеже вчера го взех!
Имам такава Осака или поне със същото дистанционно. Не е проблем, че нямаш дистанционното, вътрешното тяло си има вграден датчик за температурата, а четенето от дистанционното е опция, която може да бъде включена или изключена. Достатъчно ти е да си намериш маймунка, която да командва основните функции, а до тогава копчето за аварийно пускане на вътрешното тяло ще ти върши работа.
gattaka - специалист
Благодаря за отговорите! Ще потърся универсално дистанционно, което да има код за тази осака или за Хайсенс и ще купя едно да пробвам.
gnt69 - майстор
gattaka написа:
Благодаря за отговорите! Ще потърся универсално дистанционно, което да има код за тази осака или за Хайсенс и ще купя едно да пробвам.
Аз си ги пускам през телефона, но трябва да има инфрачервен порт. Galaxy Universal Remote е програмата.
nikolov333 - майстор
И аз..Ама май не са много съвременните телефони с инфраред... :?
preslav - майстор
nikolov333 написа:
И аз..Ама май не са много съвременните телефони с инфраред... :?
Ама в замяна на това магазините са пълни с дърти бараки по 25-30 лв. В същност не съм на ясно дали дъртите бараки ще подкарат програмата.
nikolov333 - майстор
От де да знам..Аз съм AnyMote Universal remote + WIFI на Xiaomi Mi5 Pro.. За едно дистанционно е фри..
gnt69 - майстор
preslav написа:
nikolov333 написа:
И аз..Ама май не са много съвременните телефони с инфраред... :?
Ама в замяна на това магазините са пълни с дърти бараки по 25-30 лв. В същност не съм на ясно дали дъртите бараки ще подкарат програмата.
Програмата е за андроид. Първия ми телефон също имаше инфраред ама нямаше андроид Нокия 6110. На Самсунг S овете имат всичките. Ама за по сигурно в GSM arena пише всичко.
  • 1
  • 2

Тема "Климатик Osaka CH-12-LBP ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: