• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
gattaka написа:
Ще потърся универсално дистанционно, което да има код за тази осака или за Хайсенс и ще купя едно да пробвам.
Май това ще е трудна работа. Доколкото прочетох универсалните поддържат много Осаки но не и тази.
Все пак май Осака не марка а бранд - поръчват ги при китайците и плющят логото.
Що не пробваш в някой сервиз дали нямат такова?
Май имаше някакви сервизи за Осака - примерно:
Бургас
Ямбол
Просто разрови из нета и питай по телефона.
Все пак това добиче не е първа младост и може да има ремотета из сервизите от такъв дето е заминал за вечните климатични полета... :-D
:partyman:
nikolov333 - майстор
Сега пробвах с телефона и поне моята програма си иска да я "сдвоиш" с дистанционното за да го разпознае..Т.е.без дистанционното и с нея няма да стане. Не знам как са другите програми и дали има такива с които можеш да избираш по модел на климатика. Ако става само с ръчното включване от вътрешното тяло, може да се свърже едно радиоуправлямо реле към него в режим на пуш бутон с дистанционно управление.
preslav - майстор
nikolov333 написа:
Сега пробвах с телефона и поне моята програма си иска да я "сдвоиш" с дистанционното за да го разпознае..Т.е.без дистанционното и с нея няма да стане. Не знам как са другите програми и дали има такива с които можеш да избираш по модел на климатика. Ако става само с ръчното включване от вътрешното тяло, може да се свърже едно радиоуправлямо реле към него в режим на пуш бутон с дистанционно управление.
Мога да ти услужа с дистанционно да се съешат с телефона ти.
Снимай си вътрешното тяло, че да не говорим за различни модели.
nikolov333 - майстор
Ааааа на мен не ми трябва...пиша на gattaka да знае как става сдвояването, ако реши да го прави..другата тема е дали телефона му има инфраред..
Ники274 - специалист
Моя GSM си хваща всичко и нищо не му се програмира,,като отида някъде на хотел всичко си управлявам от телефона-телевизора,уредбата,климатика.....дори и телевизора в ресторанта,че и в кръчмата даже хахаха
gattaka - специалист
Днес купих едно с уговорката, че ако не става ще го върна. Ще пробвам код за Hisense, понеже ми казаха, че въпросния климатик е по-скоро Хайсенс брандиран като Осака.
gattaka - специалист
Подкарах го това китайско недоразумение! Оказа се, че стават няколко кода, но при всеки код покаазваше различна измерена температура.
Има дисплей на вътрешното тяло, който показва две температури, едната е мерена в помещението, а другаата нее я знам каква езащото така и не показа нищо друго освен две чертички.
Остаавих го на кода на който температурата ми се стори най-близка до реалната!
Сега остава да го монтирам и да видя, дали ще работи коректно.
hidrazin - майстор
Тази която я няма (двете чертички) би трябвало да е температурата от датчика в дистанционното.
Демек тази дето я нямаш в сегашното ремоте.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Климатик Osaka CH-12-LBP ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: