• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
infomar
DMN написа:
Като се сетя, че бях решил да напусна този форум... обаче такива забавни теми няма в другите форуми, така че преосмислих решението си :-D .
Та... никой не попита например - каква е околната температура там където е този 50л. бойлер.
Каква е температурата на студената вода постъпваща в него.
Каква температура на топлата вода, която поддържа бойлера.
Каква марка е бойлера. Старите бойлери нямат добра изолация.
Колко литра топла вода се използва на ден(ориентировъчно)
Та чак после да правите сметки.
Щото например при мен температурата на студената вода е 15 градуса(в блок съм), и никога не е падала под 12 градуса зимата. Но не така е сигурно в къщите.
Температурата на входящата вода по къщите в селата е около 10-12 гр. може по-висока, но не и по-ниска. От време на време я меря, защото ако се понижи е показател, че някъде по трасето е започнало замръзване... пускам за десетина минути и когато пак стане 12 гр. всичко се отпушва.

Класика по селата в годините преди 1970/80-та е баните и тоалетните да се правят на отстояние от самите къщи. И при мен когато купих къщата, банята с бойлера беше на 20 метра от нея.... сега е вътре. Препоръчвам му на пусналият темата, когато дойде време за ремонт, да си вкара банята вътре и всички проблеми ще му се решат... и разходите също.

п.с.
Живота не може без отмора и шеги, така е по-весело... то какво друго ни остана....
preslav - майстор
DMN написа:
Като се сетя, че бях решил да напусна този форум... обаче такива забавни теми няма в другите форуми, така че преосмислих решението си :-D .
Та... никой не попита например - каква е околната температура там където е този 50л. бойлер.
Каква е температурата на студената вода постъпваща в него.
Каква температура на топлата вода, която поддържа бойлера.
Каква марка е бойлера. Старите бойлери нямат добра изолация.
Колко литра топла вода се използва на ден(ориентировъчно)
Та чак после да правите сметки.
Щото например при мен температурата на студената вода е 15 градуса(в блок съм), и никога не е падала под 12 градуса зимата. Но не така е сигурно в къщите.
А пък затова кой как успява да се отоплява, също е много относително. Просто казано - има топли, има и студени апартаменти. Някъде доста успешно те топлят и съседите или пък ти тях(ако сте в блок).
Напротив добруджанецо - тези въпроси многократно са задавани на Тинки, Синфон, ама няма отговор или поне няма нищо конкретно в циВри.
Ако ще се включваш в темата направи си труда да я прочетеш, отгоре-отгоре, че вече е доста замазана иначе заприличваш на Синфон макар и с ряз и мръсна газ.
iliya_i - майстор
DMN написа:
Та... никой не попита например - каква е околната температура там където е този 50л. бойлер.
Каква е температурата на студената вода постъпваща в него.
Каква температура на топлата вода, която поддържа бойлера.
Каква марка е бойлера. Старите бойлери нямат добра изолация.
Колко литра топла вода се използва на ден(ориентировъчно)
И какъв е смисъла от това да питаш такива въпроси? Ей сега и теб ще те обяви за глупак.
Зададохме още в началото още по-прост въпрос - Защо не си смени партидата с двутарифна?
Можеш да прочетеш отговорите му ако желаеш.
Но при него единственото желание е да се поддържа троленето.
Вече вкарав употреба и втората си регистрация, щото никой друг не го подкрепи.
А то шизофренията се лекува на едни специални места...
preslav - майстор
iliya_i написа:
А то шизофренията се лекува на едни специални места...
Бъркаш, аз съм шизофреник и съм бил къде ли не - не се лекува това състояние на скъсани връзки между главата и краката.
Той Хидразин вече пусна анкетата, хайде да видим колко още страници ще се изпишат за две прости неща, да си оправиш партидата и да си сложиш проточен бойлер за чиниите - иначе си е забавно!
Да не говорим, че за 20-25 лева си купуваш приборче и след 2-3 месеца знаеш коя точно е ламята Спаска.
Съвсем примерно такава джаджа - https://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D ... m6N90bM%3A
Последна промяна от preslav на нед яну 15, 2017 12:14 pm, променено общо 2 пъти.
zdravcho - специалист
Скоро не се бях забавлявал така :-D :) :-D :)
Спилбърг и колегите му ако по прочетат тука поне 10 нови филма ще направят :-D
Иначе работата хем сърби, хем боли
gogo7777 - майстор
От време на време я меря, защото ако се понижи е показател, че някъде по трасето е започнало замръзване... пускам за десетина минути и когато пак стане 12 гр. всичко се отпушва.
:drinkers:
Колко пъти в денонощието повтаряш тая процедура? Питам сериозно..........оффф не мога сериозно :rolleyes:
DMN - майстор
preslav написа:
апротив добруджанецо - тези въпроси многократно са задавани на Тинки, Синфон, ама няма отговор или поне няма нищо конкретно в циВри.
Ако ще се включваш в темата направи си труда да я прочетеш, отгоре-отгоре, че вече е доста замазана иначе заприличваш на Синфон макар и с ряз и мръсна газ.
Отгоре-отгоре я прочетох. Но виж, някое твое мнение може и да съм прескочил - твърде настъпателни и заядливи са.
preslav - майстор
DMN написа:
preslav написа:
апротив добруджанецо - тези въпроси многократно са задавани на Тинки, Синфон, ама няма отговор или поне няма нищо конкретно в циВри.
Ако ще се включваш в темата направи си труда да я прочетеш, отгоре-отгоре, че вече е доста замазана иначе заприличваш на Синфон макар и с ряз и мръсна газ.
Отгоре-отгоре я прочетох. Но виж, някое твое мнение може и да съм прескочил - твърде настъпателни и заядливи са.
Трудно ми е да ти обясня, но никой не обича да го дърпат за опашката, а въпросният пълнител на форума непрекъснато дърпа нечия опашка, ту някои краде ток, ту друг изнася бебета, ту млякото му горещо, ту друго нещо!
Нямам навика да си водя статистика, но поне 5 човека го посъветваха да си оправи партидата - резултат??? Поне 5 човека му казаха, че един бойлер не може да направи такъв разход, ако ще да му вкарваш вода под нулата и да го държиш на двора - резултат???
Аз ли съм настъпателен или съм заядлив - направи си труда да прочетеш само моите мнения (май има такава опция) - после пак ще си говорим на кого не съм се опитал да помогна с малкото, което знам, но включващите се с ряз на магистралата и не спазващите знак "спри, осигури предимство" никога не съм толерирал.
Нищо лично, просто се опитвам да говоря в цифри и да се позовавам на документи, а не на приказките от пазара.
DMN - майстор
preslav написа:
Трудно ми е да ти обясня, но никой не обича да го дърпат за опашката, а въпросният пълнител на форума непрекъснато дърпа нечия опашка,
Няма нужда да ми обясняваш. Въпросният пълнител на форума го знаем. На мен въпроса ми е - щом толкова ви дразни, защо пишете и участвате в темите му?
Junak - майстор
DMN написа:
Няма нужда да ми обясняваш. Въпросният пълнител на форума го знаем. На мен въпроса ми е - щом толкова ви дразни, защо пишете и участвате в темите му?
Мазохизъм - характерен е за българина...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Тема "Търся проточен бойлер под налягане, който да замести обикновен!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: