Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Може ли да ми предложите някаква схема, с която да вдигна тока във веригата.Трябва ми ток 8 ампера и напрежение 12 волта.
За напрежението не е проблем, ама се чудя как да вдигна тока от 1 ампер до 8 ампера. :? :? :?
Мерси предварително. :)
moimoimoi - майстор
за зарядно за акумулатор ли става дума?

според Ом трябва да намалиш съпротивлението и така ще дигнеш тока :partyman:
zdravcho - специалист
moimoimoi написа:
според Ом трябва да намалиш съпротивлението...
- говориш му на неразбираем език. Дали пък не става въпрос за стъпалото за "луфера" или "бас касата" в багажника.... Вземем да хвърлим по един боб
Не, трябва ми за да направя един винтовер(акумулаторна бормашина) да работи без батерията, но ми казаха за тока, че трябвало да бил 8 ампера
lpoik - специалист
Акумулатор от кола по голям ще го захрани без проблем :drinkers: :rock: :partyman:
zdravcho - специалист
Ааааааа т`ва друга бира. Искаш да го направиш да се захранва с ток от мрежата, не от акумулатор така ли? И защо - има бормашини - работят си на 230V. Както и да е, сигурно са ти казали, че трябва да осигуриш захранване за винтоверТа -12V/8А. Единия вариант е акумулаторна батерия за UPS примерно 12V/7Ah, другия вариант търсиш трансформатор ~230V/~10-12V и ток поне 10А и токоизправител(грец) на повече от 12V и ток над 10А
Да, знам че има бормашини :-D , ама на тоя винтоверт му е развалена батерията и няма какво да го правя.
И искам да го включвам директно в мрежата ама не мога да намеря такъв адаптер/трансформатор 12V/8A. Не искам да е с батерии за
UPS-и или акумулатори, това е проблема. :roll:
iliya_i - майстор
Не бе. От вас врачки явно не става. Винтоверта е с зарядно 1А и човека иска да го захрани директно с тва зарядно. Да ама няма да стане. Трябва по-мощно захранване. Или да зареждаш акумулатор, от който да черпиш по-голям ток.
Последна промяна от iliya_i на пон яну 16, 2017 8:11 pm, променено общо 1 път.
ben84 - специалист
Kaкто и та го направиш, без неговата си батерия все ще е по-неудобно и непрактично.
Няма как да му завреш нещо евтино на 12V и 8 А в дръжката.

Тема "Как да усиля тока във веригата ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: