Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vaniosl - специалист
Здравейте,

обмислям да купя на дъщеря ми акумулаторна кола с мотор работещ на 12v.Гледам,че фабрично тези коли идват с батерия 12v 7ah,но си мисля,че това ще е крайно недостатъчно,като издражливост и обмислям варианта да сложа един малък акумулатор от автомобил 44ah.Ще търся подходяща кола за да има място да го събера.Иска ми се само да ми дадете съвет дали може да стане нещо на самото моторче при положение,че увеличавам амперите?Също така задвижващите моторчета са два вида.Единия е 12v35w,а другият е dc12v.Според вас,кой е по-добрия вариан?Не съм сигурен дали не става въпрос за един и същ мотор,но просто с различно описание,но по-добре първо да питам,а не по-късно да съжалявам.

Има и модели с две батерии по 6v, при тях има ли проблем също да бъдат заменени от акумулатор 12v44ah?Предполагам батериите са две за да се постигне по този начин по-голяма издражливост.

Благодаря предварително на всички,които ще ми помогнат.
kozl - майстор
Зо тези де са 2 по 6V нищо не смея да твърдя, защото схемата не ми е известна.
За 12 волтови двигатели можеш да захраниш с всякакъв 12 волтов акумулатор.
Проблемът се върти около обема и теглото на акумулатора. Може би трябва да се провериш за акумулатори за елекро-велосипеди, но доколкото чух цените са съкрушителни спрямо размерите им.
preslav - майстор
И акумулатор от камион можеш да сложиш, стига да има къде да го събереш и с какво да го зареждаш. Лично аз бих учил дъщеря си да се движи повече, а не да натиска педали и да се вози.
Кики - специалист
Стартерен акумулатор (автомобилен) не е подходящ за тази цел, трябва да е тягов, цената е по-висока но това е положението.
djendov - специалист
preslav написа:
И акумулатор от камион можеш да сложиш, стига да има къде да го събереш и с какво да го зареждаш. Лично аз бих учил дъщеря си да се движи повече, а не да натиска педали и да се вози.
Аз пък имам син и още от 6 месечна възраст почнах да го вързвам на седялката и да го карам да върти волана :lol: :lol:
Детската акумулаторна кола определено няма да спре детето от физически занимания. Със сина ми излизаме един път на 2 седмици за по час, два. А и момчетата са си момчета...трябва да могат да карат:акумулаторни колички, жигулита, газки и западни автомобили!

По темата:
Ако купуваш по интернет(както направих аз), всичко е късмет. Без значение описанието. На моята пише 12волта, а като я отворих се оказа, че са 2 акумулатора по 6 волта вързани последователно и 2 електромотора вързани последователно. Под седялката на детето има доста място, на практика мога да сложа още 4 такива акумулатора като моите. В момента колата се движи около 2 -2,5 часа. Ако сложа още 4 по 6 волта, ще станат 6 часа. Имай предвид обаче, че става доста тежка. Пробвах и да пусна 12Волта на електродвигателчетата, движат се доста по-бързо, но започват да пушат :-D :-D Има магазин в интернет, има електродвигатели, колела, акумулатори...всичко необходимо. Частите са стандартни и се заменят. Т.е. винаги можеш да купиш по-мощни електромотори, или други акумулатори. Колегата с тяговия акумулатор е прав, а и няма място за такъв от кола. Малките акумулатори не са скъпи на фона на количката. Но и няма нужда от тях. Има достатъчно заряд да се накара детето, да се приберете и да я заредиш за другия месец.
kolev_k - специалист
Кики написа:
Стартерен акумулатор (автомобилен) не е подходящ за тази цел, трябва да е тягов, цената е по-висока но това е положението.
Ти си голям майтаптчия.Къде ще се мери 7Ач тягов(китайски) на който въобще не може да се вярва на написаното,с автомобилен 44Ач ?
djendov - специалист
kolev_k написа:
Кики написа:
Стартерен акумулатор (автомобилен) не е подходящ за тази цел, трябва да е тягов, цената е по-висока но това е положението.
Ти си голям майтаптчия.Къде ще се мери 7Ач тягов(китайски) на който въобще не може да се вярва на написаното,с автомобилен 44Ач ?
44Ач автомобилен в ремаркето ли ще го сложи? По принцип под седялката има място за малките "китайски". Даже за много от тях. Ама за автомобилен няма.
Кики - специалист
kolev_k написа:
Кики написа:
Стартерен акумулатор (автомобилен) не е подходящ за тази цел, трябва да е тягов, цената е по-висока но това е положението.
Ти си голям майтаптчия.Къде ще се мери 7Ач тягов(китайски) на който въобще не може да се вярва на написаното,с автомобилен 44Ач ?
Кой е казал че тяговия трябва да е 7Ah? и не си правя майтап, един 30Ah тягов ще му върши повече работа от посочения стартерен.
hidrazin - майстор
Най-добре да закачи едно ремаркенце и вътре да сложи тягов 240Ah за електрокар.
Така ще гара поне няколко седмици... :-D
Тя рибата още в морето пък някои вече сложили тигана.
Да взима някаква, да пробва и тогава да решава дали въобще си заслужава.
В края на краищата няма да ходи на работа с нея или на село да кара буркани и картофи...
:partyman:
radius - майстор
Истината е в LiPo и един бръшлес мотор с контролер. Справка моделарския форум. Ще е пръв на гонките ;)

Тема "Детска акумулаторна кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: