• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dobcho_vn - специалист
Знам отговора, но не мога да го кажа. Само ще подскажа, че всичко е по заповед от най-високо ниво и не е свързано с техническото състояние на ЕРМ.
ESPACE - майстор
Освен да не достигат мощности, аз друго обяснение нямам.
Vectra - специалист
218V - Шумен , център. 50м от трафа. Ама при нас вече се стопли. Сега е 0гр. вънка. :oops:
Багериста - специалист
Здравейте колеги аз живея в сравнително голямо село във Врачанско.От лятото насам чат пат замервам напрежението в контактите (от чисто любопитство),нямам измерени под 235 волта .Най често е около 240 -245. Дори един приятел който работи в ЧЕЗ го замери с неговия уред ,показанието беше 246волта къщата ми е на 100метра от трафопоста .
gogo7777 - майстор
Стара Загора, Центъра 202V , кюфтетата не могат се опържат....
224 в Острава Витковице /до ЧЕЗ Арена/ :wink: Карбанатките /кюфтетата/ прегарят :lol:
bigdragon - майстор
Багериста написа:
Здравейте колеги аз живея в сравнително голямо село във Врачанско.От лятото насам чат пат замервам напрежението в контактите (от чисто любопитство),нямам измерени под 235 волта .Най често е около 240 -245. Дори един приятел който работи в ЧЕЗ го замери с неговия уред ,показанието беше 246волта къщата ми е на 100метра от трафопоста .
Така ще бъде и за напред.

Около Козлодуй и около Раднево, където са генериращите мощности на енергийната ни система, напрежението ще е високо, а другите , кучетата ги яли...

До преди две години около Варна всичко беше наред, но когато спря ТЕЦ-Варна (собствиник е ЧЕЗ) и при нас работата се сговни. В североизточна България вече няма голяма генерираща мощност...

В момента в града, измерих 211V в контакта, но на село във върха (някои знаят какво означава) слиза до 165V. Преди две години под 215V не бях виждал нито в града, нито на село...
gogo7777 - майстор
А така.....сега ще дойде един и ще ни заяви, че демокрацията е виновна.... :-D
volf - специалист
Ловеч 224v уреда е UNI-T 55.
muhala - майстор
218V. Норнално е окол 240. Трафото е за блока.
muhala - майстор
[
Последна промяна от muhala на пон яну 23, 2017 9:48 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Енергийната система в студовете или колко е напрежението у вас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: