• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ESPACE - майстор
Любопитно ми е ако може всеки да измери колко е напрежението у тях тези дни. Вчера в Плевен на 5 различни места в различни квартали измерих между 189 и 210 волта. Само на едно място беше 215V. Звъннах и на познати в други градове и навсякъде ми казват стойности с 15-20V под обичайното. У дома при нормално 225-228V меря 215V сега.
1115 - специалист
София, Яворов на 100м от трафопоста - 198V.
moimoimoi - майстор
226 волта в Сливен.Но лятно време е около 235 волта.
nbr - специалист
Русе, Възраждане 230V
fbr - майстор
Стойността на напрежението, не е критерий за състоянието на енергийната ни система. Критерий е за състоянието на електроразпределителната мрежа. Напрежението се поддържа автоматично в подстанциите в точно определени граници. В трафопостовете, всеки трансформатор разполага със стъпален регулатор, и в зависимост от разстоянието до подстанцията, може да компенсира загубите в мрежата средно напрежение. Отделен е въпроса колко се следи това от електроразпределителните дружества. Но основния проблем се явява в мрежите ниско напрежение, където са по-голямата част от загубите в мрежата. Критерий за състоянието на енергийната система е честотата, която се следи до трети знак след десетичната запетая, а има и междусистемни връзки които не позволяват честотата да мърда лесно.
zdravcho - специалист
Бургас, "Възраждане" неделя, 22 януари
Прикачен файл:
EVN.jpg
D103314 - специалист
Стара Загора, Центъра 202V , кюфтетата не могат се опържат..... :? :rolleyes: :supz:
lyubohar - майстор
София Гео Милев-210V.Уреда е Unigor.Обхват 250V.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Енергийната система в студовете или колко е напрежението у вас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: