• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dobcho_vn - специалист
Открих го официално публикувано, затова вече мога да кажа - има заповед за намаляване на напрежението. Подробности https://trud.bg/внасяме-ток-за-да-няма-режим/
В статията има документ към Google drive, където е качен официалния документ отговарящ на много от въпросите ви.
John - специалист
Ммка му.А,ние се сбъркваме да ръгаме янсени и стъпала.
a_stoev - майстор
днес, между 14 и 15 часа , център за гуми дияна в Русе 409/401/412.

Каква е тази истерия за тока сега при положение, че температурите са 10*С на тези от преди седмица дето си ги изкарахме спокойно? Тогава в бурите имаше няколко токови удара.
infomar
a_stoev написа:
днес, между 14 и 15 часа , център за гуми дияна в Русе 409/401/412.

Каква е тази истерия за тока сега при положение, че температурите са 10*С на тези от преди седмица дето си ги изкарахме спокойно? Тогава в бурите имаше няколко токови удара.
По информации от медиите разбирам, че са източени язовирите които "правят" ток, няма достатъчно запаси от въглища и наличните свършиха, Ковачки не си изпълнява задълженията по студеният резерв за който отдавна си взе парите, "някой" губят от не спазени договори за износ на ток, няма ги 500-600 населени места със спрян ток, както беше при "онова" студено време.... ами няма какво да се учудваме, такава ни е оправията и няма виновни. Добре, че страната ни няма големи производствени мощности... както преди (Кремиковци, Азотните...), населението намаля с една четвърт..... че тогава какво щяхме да правим...

А може нещата да не са толкова черни и всички да лъжат - т.е. всичко да е нормално, както казва Теменужка :? Да спирам ли кафеварката на 26-ти или не, ще я карам на вино и мезе.. :rock:
preslav - майстор
Имам такива защити http://www.sono.bg//manuals/73_WP230%20W.pdf и до сега не са сработвали от ниско напрежение. Предполагам някой е сметнал, че 187 волта за седем секунди не са проблем за уреди като хладилници, климатици и т.н. Нормално е при сегашните консумации трафовете да "клекнат", но когато това е в допустимите граници няма проблем - отделен е въпросът, че на един дърт траф сега са накачулени 2 пъти повече консуматори от предвиденото. Енергийната ни система е идеална за момента, въпросът е какви ще ги дяламе ако един ден се възобновят производствата - в същност аз нямам никакви притеснения в тази посока, в БГ не се предвижда производство, дори и кравеферми не останаха. Без да политизирам темата, но така се получава когато вижданията ти не са по-големи от собственото ти его.
hidrazin - майстор
John написа:
Нека да каже колко стъпала е вдигнал на трафа.
Трафовете са на 110kV и не знам на кое стъпало са отишли янсените (сами).
Отдавна се отървах от тях и сега там няма персонал.
Всичко е автоматично и може да се управлява дистанционно ако се наложи. :)
:partyman:
infomar
Аз ползвам нещо подобно в главното табло:
Изображение

Функции:

- При намаляване на напрежението под 170V сработва и изключва автоматичния прекъсвач

- При повишаване на напрежението над 270V сработва и изключва автоматичния прекъсвач

- Позволява ръчно включване на прекъсвача след възстановяване на захранването
Така защитавам цялата къща, не знам дали е удачно, но до сега 4-5 години проблеми съм нямал.
preslav написа:
Имам такива защити http://www.sono.bg//manuals/73_WP230%20W.pdf и до сега не са сработвали от ниско напрежение. .....
Информативно питам до сега сработвало ли е или не си забелязал?
DundyTheCroc - майстор
Сега погледнах, положението вечер май не е много добро:
Прикачен файл:
Untitled.jpg
Untitled.jpg (52.42 KиБ) Видяна 1512 пъти
Резервното в момента е клекнало на 214 на фаза, изобщо не разчитам на него вече, заредил съм генератора, пуснал съм му подгрева и чакам купона :-D
preslav - майстор
infomar написа:
preslav написа:
Имам такива защити http://www.sono.bg//manuals/73_WP230%20W.pdf и до сега не са сработвали от ниско напрежение. .....
Информативно питам до сега сработвало ли е или не си забелязал?
Сработвали са многократно, но автоматично се самовъзстановяват след 2 мин. Сработвали са обаче поради отпадане на напрежението, а не поради ниско или високо напрежение. За пренапрежение съм ги тествал и са достатъчно точни.
nikolovvd - майстор
Всичко си е в реда на нещата. Неделя, Понеделник и Вторник (22, 23 и 24 Януари 2017г.) съответно -20, -19, -16 градуса. Миналата седмица бе пак същото от -19 до -13 градуса.
Голям студ навън, повишена консумация, голям ток по преносната мрежа, по-голям пад върху нея и съответно понижаване на напрежението при крайния потребител.
Ако някъде има нагорели връзки по таблата, особено в старите панелни блокове, неминуемо загубите нарастват.
Интерсно ми е друго. Преди близо месец реваха по медиите, че язовирите били пълни и при топенето на снеговете щели да прелеят. Вчера същите разбирачи реваха, че язовирите били празни и затова ВЕЦ-овете не можели да се включат.
Как да вярва човек на медиите. В тази държава всеки е специалист по всичко или може би по устна аеробика!
Във Видин тока си е нормален. У нас нямам грижи - живея срещу ЧЕЗ. Ако при мен няма и при тях няма. :-D
Иначе като най-беден край на България, респективно на ЕС, консумацията е като през Лятото. Пари има само за кюмюр и дърва.
Ей и ние веднъж да сме по-добре от останалата част на Европа! :lol:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Енергийната система в студовете или колко е напрежението у вас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: