Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
nikolov333 написа:
Bube..Това черното с което е заменено релето се нарича оптрон и представлява микро реле при което контакта на изхода се осъществява с оптичен елемент вътре в оптрона..а към плюса на входа му има запоен резистор. Използва се основно главно за галванично разделяне между вериги с ниско и високо напрежение и аз го сложих в подобни модули за дистанционен контрол на осветление..
Ясно!Но тук в случая се ползва за манипулиране на електромер!!! :wink:
profesionalist_wood - майстор
Явна тук пишещите ги е яд че човека има устройство :lol: Ще и го оплювате че било незаконно ала-бала. :rolleyes:
Ако бяхте всички сплотени като арабите,цяла София щеше да си цъка със самоделни дистанционни :-D и енергото да се види в чудо и ще клекнат
bube760205 - специалист
profesionalist_wood написа:
Явна тук пишещите ги е яд че човека има устройство :lol: Ще и го оплювате че било незаконно ала-бала. :rolleyes:
Ако бяхте всички сплотени като арабите,цяла София щеше да си цъка със самоделни дистанционни :-D и енергото да се види в чудо и ще клекнат
Мислиш ли,че всичко това е злоба заради това.Ако е така,да го подаря на някой или да предоставя информация с какви компоненти е направено!Мен не ми дреме.Просто исках да споделя,за какво става дума!Имам го и не ми трябва!!!
iliya_i - майстор
profesionalist_wood написа:
Ако бяхте всички сплотени като арабите,цяла София щеше да си цъка със самоделни дистанционни :-D и енергото да се види в чудо и ще клекнат
Ако всички си цъкахме с такива дистанционни, енергото няма да се види в чудо, а ще ни калкулира загубите в цената на тока. Просто на тоя доктор тока му безплатен, а прегледа платен!
Тяма такова нещо като безплатен обяд. Просто го плаща някой друг.
Ти съгласен ли си да бачкаш, ама да не ти се плаща!

P.S. Нали ти в други теми се изпказваше против циганите, че крадели ток. Ами не са само те. И докторите като тях. А тук какво призоваваш - да станем всички цигани или доктори?
DMN - майстор
Малко не мога да се съглася с мненията, които оправдават подобен вид тема. И че това било обикновено дистанционно докато не е поставено в електромера, ама темата е - "дистанционно за електромер", не за нещо друго. Ако от мен зависи такава тема бих я изтрил веднага.
Не защитавам въобще енергодружествата, защото и те са едни крадци! Като например все още съществуващите някъде еднотарифни партиди, с електромери, които си имат часовник и отчитат две тарифи, а таксуването става по по-скъпата тарифа - дневната.
profesionalist_wood - майстор
iliya_i написа:
profesionalist_wood написа:
Ако бяхте всички сплотени като арабите,цяла София щеше да си цъка със самоделни дистанционни :-D и енергото да се види в чудо и ще клекнат
Ако всички си цъкахме с такива дистанционни, енергото няма да се види в чудо, а ще ни калкулира загубите в цената на тока. Просто на тоя доктор тока му безплатен, а прегледа платен!
Тяма такова нещо като безплатен обяд. Просто го плаща някой друг.
Ти съгласен ли си да бачкаш, ама да не ти се плаща!

P.S. Нали ти в други теми се изпказваше против циганите, че крадели ток. Ами не са само те. И докторите като тях. А тук какво призоваваш - да станем всички цигани или доктори?
Краднат защото са сплотени и не се топят взаимно като българите....
Когато един народ е сплотен като еврейския нито ЕРП-та нито управляващи могат да смачкат никого
iliya_i - майстор
Значи, когато крадеш бакър (жица) и желязо си циганин. Кога крадеш ток си герой и ативен борец против фашизЪма, капитализЪма и монополизЪма. :supz:
hidrazin - майстор
iliya_i написа:
Значи, когато крадеш бакър (жица) и желязо си циганин. Кога крадеш ток си герой и ативен борец против фашизма, капитализма и монополизма.
... и против комунизма, Путин и баба Сийка от долния етаж. :-D
:partyman:
profesionalist_wood - майстор
iliya_i написа:
Значи, когато крадеш бакър (жица) и желязо си циганин. Кога крадеш ток си герой и ативен борец против фашизЪма, капитализЪма и монополизЪма. :supz:
Не можеш да разбереш смисъла на думата ,,сплотеност,, и не си разбрал правилно нещата
Означава когато един член на общността или няколко са унижавани от монополисти е логично да има взаимопомощ и цялата общност да е единна срещу монополисти когато властта не обръща внимание и не защитава интересите на общността си.
Обаче какво да ти говоря при положение че 90% от българите са егоисти.......Понякога ми е мъчно за пенсионерите което едвам си плащат непосилните сметки.
DMN - майстор
profesionalist_wood написа:
Краднат защото са сплотени
Добре де, като са сплотени, защо само сплотено краднат, а не вземат да свършат и нещо полезно за всички в държавата, ей така както са сплотени?

Тема "Дистанционно за електромер!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: