• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
Занеси едно кило "сливовица" на съседа ти с ярмомелката и му нарисувай " една фаза по два проводника " . Той ще изкара мезе ! Може би !!! :partyman: :partyman: :partyman:
krasi92 - майстор
Авариините екипи са за това да отстраняват авариите и ако не ги отстранят за разчетено време им режат от заплатите -така е при нас така че липсата на кабел си е техен проблем и ако този екип не се справи пращат друг след като се обадиш че аварията не е отстранена.Примера на KOZL e пример как да не се прави освен ако на баба съседка има риск да и спре доменната пещ и да не може да натовари кораба със жилязо.Хвала на такива активисти дето спасяват търговията с метали.
tzetz009 - специалист
"krasi92" , ПРИЯТЕЛЮ , обясни ми като на един човек " мноо просс по цялата глава " защо аварийните групи не комуникират помежду си и едни-други не си оправят тихомълком "бакиите" !?!?! :partyman: :partyman: :partyman:
gogo7777 - майстор
Най-фрапиращият ми момент с тия "аварийни групи" завърши с бой /сам раздадох правосъдие/, а пострадалия от "компетентната" намеса на специалисти по стълбовете се отърва с нарязани длани и натъртено рамо със сериозен вътрешен кръвоизлив.......Бяха разменили фазите и полир машината е завъртяла в обратна посока. Добре, че детайла беше малък...иначе не ми се мисли кво би станало. Чух плътния удар и стенанията на племенника ми и полудях........ :cool:
krasi92 - майстор
tzetz009 написа:
"krasi92" , ПРИЯТЕЛЮ , обясни ми като на един човек " мноо просс по цялата глава " защо аварийните групи не комуникират помежду си и едни-други не си оправят тихомълком "бакиите" !?!?! :partyman: :partyman: :partyman:
Предполагам координаторите имат пръст. На едно място могат да изпратят екип от друго населено място и ето ти качамака.
Brassmonger - специалист
Между две фази честотата пак ли е 50hz или е само между фаза и неутралната точка.?
Има ли разлика в мощността при 220v от една фаза и нула. или източник на 220v получени между 2 фази дефазирани на 120*.?
iliya_i - майстор
Според както сочи математиката sin a + sin b = 2 sin 0.5(a+b) * cos 0.5(a-b)
или при 2 фази на 120 гр.:
sin ф + sin (ф+120) = 2 sin 0.5 (2ф + 120) * cos 0.5 (ф-ф-120) = 2 sin (ф+60) * cos 60 = sin (ф+60)
Та както се вижда, напрежението между 2 фази е синусоидално.

За втората част оставям сам да си отговориш - помисли каква е зависимостта между напрежение, ток, съпротивление и мощност.

А тези 220V между фази ги имаше само из Сибир. Май вече и там няма.
ben84 - специалист
50 херца 220 ако ще и между фаза и небе да ги свържеш, то пак са си същата мощност.
SUZUKI - напреднал
Здравейте.Преди години си монтирах парно с ел. котел 15 кв на трифазен ток, той и сега си стои, но не го ползвам заради сметката.
В един момент ми се наложи да прекарам захранване на нов етаж и за да не къртя до тавлото /грешната вуква не ми раоти/ захраних 3 стаи
всяка с отделна фаза, тя нулата си е една./ от трифазен електромер/Всичко си е нормално за сега.Смятате ли, може да има някакъв про лем?
krasi92 - майстор
Няма никакъв проблем да захраниш три стаи с три различни фази
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ако захраниш с две фази (L1 +L2) от трифазен ток, битов консуматор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: