• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Salvador - специалист
По темата-при съединяване на двете фази се получава т.нар. "двуфазно късо". Уред, предназначен за 220 волта захранване, няма дори теоретичен шанс за оцеляване, независимо какви защити има вградени. Те просто не сработват толкова бързо. Изгаря на момента.
За тока и напрежението-страшен е токът, не напрежението. Тейзърите и електрошоковите палки "работят" на между 25 и 50 хиляди волта! Но токът е малък. Тъй като мускулите на тялото работят с ел. импулси, те блокират, което пък е целта при тия устройства.
За бързоварите от кантал-ми те всички бързовари са от кантал. По селата до ден днешен може да видите хиляди хора да работят с открити бързовари-реотан, навит на керамина основа, двата края вързани с лустер клема (ръждясала и в саморазпад след 10 години експлоатация) към кабела и това стои във водата директно без никакви защити. Работи. Проблемът е ако възникне проблем с "нулата" в таблото или по кабела- веригата ще се затвори през не където трябва и наистина може да е фатално. Правилото е, че веригата се затваря по линията с най-малко съпротивление.
220 и 380 влта върху човешкото тяло на практика нямат разлика в ефекта. И при двете има голям шанс за оцеляване, зависи как протече тока през тялото. Но и от двете се умира. Токът и при двете е над границата, която човешкото тяло може да понесе без риск. Така,че...не си правете експерименти.
Нормално човешката кожа има съпротивление от порядъка на 300-500 хиляди ома. Всяко напрежение, което успее да преодолее съпротивлението и, е потенциално опасно. Потните жлези са много добър проводник.
jordanvass - майстор
valentino76bs написа:
velas написа:

П.П. При определени условия може и 9V батерийка, дето е в детската играчка да те убие...
Ако примерно някой я изстреля с прашка и те удари по главата,щот за друго не се сещам....
Близва детето полюсите, гълта си езика и се задушава.
lov - майстор
gogo7777 написа:
Аз съм си направил бързовар от кантал и го захранвам с 400 волта с 2 фази. Нема нула, нема земно, нема нищо......още съм жив :-D
При една голяма авария на паровата централа щехме да изгинем от студ а и трябваше да се помага на колегите. Та на бързо стъкнах една печка от етернитова тръба и спирален нагревател. Ама понеже нямаше кантал в место него желязна тел. Обикновеннна черна тел за връзване на бали. И понеже нещо не уцелих съпротивлението за монофазно захранване в последствие я подкара директно на две фази. Та уж от времянка после се ползва дълги години. Колегите им бяха стъкнали хубави крака в последствие щото в началото стоеше подпряна на две тухли. Та може и без кантал :lol:
DundyTheCroc - майстор
Такива самоделни печки съм виждал много, бащата колко е направил за колегите, ама там имаха и кантал, и огнеупорни тухли, все пак стъкларски завод, ставаха профи :)
gogo7777 - майстор
lov написа:
gogo7777 написа:
Аз съм си направил бързовар от кантал и го захранвам с 400 волта с 2 фази. Нема нула, нема земно, нема нищо......още съм жив :-D
При една голяма авария на паровата централа щехме да изгинем от студ а и трябваше да се помага на колегите. Та на бързо стъкнах една печка от етернитова тръба и спирален нагревател. Ама понеже нямаше кантал в место него желязна тел. Обикновеннна черна тел за връзване на бали. И понеже нещо не уцелих съпротивлението за монофазно захранване в последствие я подкара директно на две фази. Та уж от времянка после се ползва дълги години. Колегите им бяха стъкнали хубави крака в последствие щото в началото стоеше подпряна на две тухли. Та може и без кантал :lol:
Бая тел е отишло за да се сгреете. :-D
lov - майстор
То тогава по онова време господ ходеше по земята :) каквото потърсиш из фабриките всичко се намираше. И ако няма нещо при теб минаваш от среща в другата при колегите и никой не те пита защо и как го взимаш. Важното е да се бачка и да не спира производството.
А иначе, че си е много много е. Но така по спомени тръбата към Ф250-300мм и метър и нещо дълга и дорника дето е навивана спиралата поне 12-14мм. Та се събра че даже и хартиса щом объркахме сметките с дължината :lol: Че дори почти не се зачервяваше като се пусне.
А и понеже темата е битов консуматор малко сме извън нея. Електромера сигурно даже няма да издържи товара не да му се завие свят. :lol:
velas - специалист
valentino76bs написа:
Ако примерно някой я изстреля с прашка и те удари по главата,щот за друго не се сещам....
Спомни си как работи сърцето и от какво зависи съпротивлението на човешкото тяло и ще се сетиш.
valentino76bs - майстор
velas написа:
valentino76bs написа:
Ако примерно някой я изстреля с прашка и те удари по главата,щот за друго не се сещам....
Спомни си как работи сърцето и от какво зависи съпротивлението на човешкото тяло и ще се сетиш.
Ще се радвам да споделиш да науча...
velas - специалист
Зарядът в батерия от 9V (6LR) е предостатъчен, за да "обърка" невроните, които "казват" на сърцето да работи.
valentino76bs - майстор
velas написа:
Зарядът в батерия от 9V (6LR) е предостатъчен, за да "обърка" невроните, които "казват" на сърцето да работи.
Стига бе човек :).... ако сърцето ти е вънка и допреш батерията на него може би при друг вариант абсурд....
Те съживяват спряло сърце с ел. шок ,ти от една батерия ще спре тц тц не не абсурд...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ако захраниш с две фази (L1 +L2) от трифазен ток, битов консуматор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: