• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Zoro5 - специалист
Това с високите води трябваше да го уточниш в началото. Но тогава няма смисъл помпата да е в кладенеца, по добре да се направи едно кубче до кладенеца (от тухли, плочи и т.н) и да се изолира с 50-60 санта вати отвсякъде. Мисля ,че за засмукването играе роля само денивилацията , а не трасето - просто трябва да пуснеш по-големи тръби защото при засмукването напора е много по-малък. Колко е далече къщата? Помпата само за битови нужди ли е или ще се ползва интензивно за напояване?
За защита на помпата в шахтата може да се ползва кесон - обръщаш един бидон върху помпата и го закрепваш към дъното. Така и всичко да се залее, помпата ще остане на сухо отдолу. Колко време през годината има такива високи води? От какво ще се задръсти смукателя - да не сте го забили в дъното?
nеwage - специалист
hidrazin написа:
nеwage написа:
.... на какво разстояние може да е от кладенеца, ако дърпа вода от 6 метра дълбочина?....
Тук май само си разтягате локуми.
Какви са тези 6 метра дълбочина на засмукване???
Нали каза че пролетта стига до нивото на земята?
А в края на август-началото на септември какво е нивото на водата в кладенеца?
Само не ми казвай че нивото се мени с едни 5 метра!!!
И колко е разстоянието до къщата?
:partyman:
Искам да кажа, че смукателя е спуснат на 6 метра надолу. Какво общо има това с нивото на водата?
infomar
http://trimeri.eu/index.php?route=produ ... uct_id=160
Максимален напор: 60 м
Максимален дебит: 40 л/мин.
Максимална дълбочина: 8 м
Диаметър на конектора: 1“
За тази помпа според мен няма да има никакъв проблем да се постави на 3-5 метра от кладенеца по хоризонтала и да се пусне в него смукател 5-6 метра отстояние/дълбочина спрямо оста на помпата. с тръба 1". Би трябвало да работи на предела, но не бе трябвало да го прехвърля.
http://snimki.be/store/1/981486372609.jpg
Последна промяна от infomar на пон фев 06, 2017 11:17 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
nеwage написа:
Искам да кажа, че смукателя е спуснат на 6 метра надолу. Какво общо има това с нивото на водата?
Ся на въпроси ли ще си играем? Попитах нещо....
Има общо защото това не е нивото от което смуче.
Не отговори и на въпроса за разстоянието до къщата...
:partyman:
шоп - майстор
Колеги, питащият не знае какво е и как се измерва всмукателна дълбочина, Ви предлагате да има и дълни хоризонтални участъци. От един фитинг да дръпне въздух и всичко отива на кино. Бабата сама няма да обезвъздуши. Изграждане на ями или къщички с изолация струва повече от една потопчема помпа.

решението е потопяема помпа, която не е вибрационна. Евтина, икономична 500вата, 2 год. гаранция...
Hoвoceлckи - майстор
nеwage - специалист
[quote="шоп"]Колеги, питащият не знае какво е и как се измерва всмукателна дълбочина, Ви предлагате да има и дълни хоризонтални участъци. От един фитинг да дръпне въздух и всичко отива на кино. Бабата сама няма да обезвъздуши. Изграждане на ями или къщички с изолация струва повече от една потопчема помпа.

И аз така мисля. Спрях се на това: https://www.olx.bg/ad/potopyaema-pompa- ... 93c7f5b237
preslav - майстор
nеwage написа:
ЗА хора които разбират - тази помпа на какво разстояние може да е от кладенеца, ако дърпа вода от 6 метра дълбочина?

Ако има начин да се вкара в къщата, това ще е идеалното решение.
Номинална мощност: 1100 W
Oбороти: 2850 min-¹
Максимален напор: 60 м
Максимален дебит: 40 л/мин.
Максимална дълбочина: 8 м
Би трябвало да няма проблем - важна е височината, а не хоризонталната част. Въпреки всичко това са декларациите на производителя и не е лошо да се провери на практика как ще стоят нещата - пускате времянка до къщата и гледате какво ще се случи, ако не сте удовлетворени времянката се преправя. И все пак ако не сте купили още помпата огледайте добре вариантите с потопяема помпа - преди година купувах Кархер за около 110 лв., моята е за мръсна вода, но не виждам защо такава не би свършила работа и във вашия случай.
Погледни най-евтината в този сайт http://karcher-borotrade.com/bg/catalog/221.html
В същност най-евтината няма да свърши работа за 6 м. кладенец, но следващата, която е някакви си 30 лв. по-скъпа. Изобщо съобразете какъв напор ви трябва - най-ниско ниво на водата до най-високата точка на ползване на водата.
Последна промяна от preslav на пон фев 06, 2017 1:31 pm, променено общо 1 път.
nеwage - специалист
preslav написа:
nеwage написа:
ЗА хора които разбират - тази помпа на какво разстояние може да е от кладенеца, ако дърпа вода от 6 метра дълбочина?

Ако има начин да се вкара в къщата, това ще е идеалното решение.
Номинална мощност: 1100 W
Oбороти: 2850 min-¹
Максимален напор: 60 м
Максимален дебит: 40 л/мин.
Максимална дълбочина: 8 м
Би трябвало да няма проблем - важна е височината, а не хоризонталната част. Въпреки всичко това са декларациите на производителя и не е лошо да се провери на практика как ще стоят нещата - пускате времянка до къщата и гледате какво ще се случи, ако не сте удовлетворени времянката се преправя. И все пак ако не сте купили още помпата огледайте добре вариантите с потопяема помпа - преди година купувах Кархер за около 110 лв., моята е за мръсна вода, но не виждам защо такава не би свършила работа и във вашия случай.
Погледни най-евтината в този сайт http://karcher-borotrade.com/bg/catalog/221.html
Ще отида тези дни при жената да измеря и ще знам точно кое как ще е.
preslav - майстор
nеwage написа:
Ще отида тези дни при жената да измеря и ще знам точно кое как ще е.
Допълних си мнението.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "Затопляне на тръба от кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: