Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kretio74 - специалист
Здравейте, знам мнението ви за Нео но ми изпадна на промоция, под 700кинта. Ето го убавеца https://www.technomarket.bg/televizor/n ... i-09150992 .Телевизора е супер, работи много добре но немога да му подкарам субтитрите на DIVXa. Иначе видеото го плейва но не вижда субтитрите. Моля който е имал досег с нео смарт да помогне!!! :prayer: :prayer: :prayer:
inspo - майстор
Само определени субтитри ли не тръгват или всички?
Ако някои тръгват, а други не, то им виж какви са разширенията txt, sub или други.
kretio74 - специалист
Пробвах с всички разширения txt. sub. srt. нито едни не тръгват. Субтитрите и името на филма са с напъно еднакви имена
inspo - майстор
Странно. В упътването няма ли информация.
Преди съм имал въпроси за моя телевизор, писах до LG и ми отговориха точно и ясно.
Та ако няма оправия, питай тези от NEO.
plamen6703 - майстор
kretio74 написа:
Пробвах с всички разширения txt. sub. srt. нито едни не тръгват. Субтитрите и името на филма са с напъно еднакви имена
Това, че са името на филма и субтитрите са с еднакви имена не е гаранция за успех. Опитай да отвориш субтитрите на компютъра с "notepad", след това горе, където пише "file" даваш "save as" и избираш "unicode", запаметяваш и ... . Не е гаранция, че ще стане, може пак да не стане...Ако не стане има и друг вариант, но е малко по-сложен и пак не е напълно сигурен. Пробвай и сподели какъв е резултата :)
toshetozaz - специалист
Тия кучета трябва да четат субтитри без проблем.Виж в настройките да не са изключени.На дистанционото ако имаш копче субтитри пробвай с него.
andreygg - напреднал
Преименувай и двата файла /филма и субтитрите/ с 2-3 буквени имена на латиница /например abc/ и пробвай. Някой плеъри не поддържат имена по дълги от 8 символа нищо, че са еднакви.
naB4o - специалист
Другия вариант, на едно старо Сони с ДивХ, имах сходен проблем и ги вграждах във файла. AviAddSubsX или нещо такова беше програмата. Правеше го като Двд формат малко (можеше да вкара и 3 вида субтитри), и се пускаха субтитрите спокойно. Работата беше, че за да се вгради, отиваше време за обработката на файла и последвалото му копиране на ново на флашката.
kretio74 - специалист
На дистанционното има копче за субтитри но не ги вижда. пробвах и с unicode но не стана. Имената са с по две букви пр. (f1). Знам поне 3 начина да вградя субтитрите но не искам, кушия ми е. Интересно ми е да ги подкарам така както са си. много рових у нета но не открих сайт на Нео :-D (може да е правен в някой гараж, купен е от технопокис де ) ако някой знае меил или как да открия производителя да пише.
nikolov333 - майстор
Виж във форума на сетком има писано за проблем със субтитрите на Нео и има дадени настройки

Тема "Телевизор Нео led 55900 UHD Помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: