Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте. Може ли някой да ми каже какъв вид е този елемент и какви са неговите параметри. За съжаление нямам схемата на платката. Това което пише на него е единствената информация за него. На платката където му е мястото пише RTC, което е много странно.

Благодаря предварително.
Прикачен файл:
20170208_211239.....jpg
hidrazin - майстор
didoni_ написа:
Кондензатор танталов
- глупости.

NTC 8D-9 Thermistor
:partyman:
NTC 8D-9 Thermistor
:partyman:[/quote]

Благодаря за бързия и точен отгвор. Излизам да го търся по ел. магазините и дано го намеря.
hidrazin - майстор
Мол и пак заповядай...
:partyman:
Ники274 - специалист
В първия момент го оприличих на сработил варистор.Хубаво е да се разбере причина така да цъфне тоя термистор.
zdravcho - специалист
Ники274 написа:
В първия момент го оприличих на сработил варистор.Хубаво е да се разбере причина така да цъфне тоя термистор.
+1
petromaniq - специалист
Много е вероятно и новия да цъфне, без да се установи причината - вероятно късо във входните вериги на захранването.
petrov_belota - специалист
Kaкто казаха колегите, това е термистор.
Имай предвид, че щом той е цъфнал като майскра роза, ще имаш изгорял предпазител и 100% късо по веригата.
Ако е захранващ модул провери греца.
Здравейте,
Едвам намерих този термистор. От всички магазини в София го намерих само в един. Смених го, сложих и друг предпазител(понеже изглеждаше изгорял), но явно в платката има и други изгорели елементи, които не се забелязват. Причината за проблема е намокряне на пларката, а термистора гръмна понеже без да искам го докоснах с отвертката и даде на късо. Вече съм се предал да оправям тази платка и явно ще я хвърля.
Устройството, от което е платката е овлажнител за въздух.

Тема "Какъв е този елемент?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: