• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stridata - специалист
valentino76bs написа:
FM STEREO написа:
Печката трябва дъбе на отделен кабел, от таблото до печката се пуска кабел 3х4мм2 и се слага ДТЗ. За другите уреди от този кабел може да си сложиш едно табълце и да си пуснеш два кръга с предпазители 16А и кабел след предпазителите 3х2,5мм2.
Ако е на твърда връзка нищо не и трябва само ако е на контактен излаз!И уж пишеш първо отделен кабел само за нея после пък от този кабел вади някви кръгове. :?
Има си кабел 2х4 за печката и котл. му стигат за другите неща си има друг кръг!
Имам един единствен кабел 2х4мм на които стърчи на нивото на долните шкафове на кухнята. Малумния въпрос е на него ли да накича всичко или да си направа някаква"мини инсталация" под шкафовете? Нямам никакви други кръгове! Контакти, печка, абсорбатор, плот керамичен и хладиълник трябва да свържа към тия 4 квадрата?
FM STEREO - специалист
valentino76bs написа:
И уж пишеш първо отделен кабел само за нея после пък от този кабел вади някви кръгове. :?
Има си кабел 2х4 за печката и котл. му стигат за другите неща си има друг кръг!
Явно не съм се изразил правилно, имах предвид двата кръга да се пуснат от кабела за който пита,а за печката да си пусне нов.
valentino76bs написа:
Имам един единствен кабел 2х4мм на които стърчи на нивото на долните шкафове на кухнята. Малумния въпрос е на него ли да накича всичко или да си направа някаква"мини инсталация" под шкафовете? Нямам никакви други кръгове! Контакти, печка, абсорбатор, плот керамичен и хладиълник трябва да свържа към тия 4 квадрата?
Уточнявай какво точно ще свързваш, редно е печката и керамичният плот да са на отделен кръг,щом не ти се пуска нов кабел за печката и керамичният плот може да свържеш всичко на този,слагаш един 25АП в таблото на въпросният кабел. Печката и керамичният плот на твърда връзка.
yanko78 - специалист
Такаааа, дойде времето и подкарах лед осветлението. В крайна сметка, трасето е общо 60 метра, от трийстия тръгват телата. До момента навързах 14 тела по 4 вата всяко. Взех 12 волтово захранване на 120 вата (чистокръвно китайско), накрай на веригата закачих още 10 лампи по 4 вата от страх да не дойде тока в повече на първите. Всичко светна от раз, но имам проблем. В неопределено време, лампите премигват. Светят 30-40 сек, минута и премигват. Помислих си да не са много лампичките и откачих крайните, като останаха само 14х4 вата. Същата работа, пак премигват. Не е фатално, не е много видимо, но се дразня и ми е интересно от къде ще е проблема? :? :? :?
valentino76bs - майстор
Пад на напрежение може лош драйвър.
nikolov333 - майстор
Пак да питам, понеже съм забравил първите 30 метра с 1.5 или с 2.5мм2 бяха.. :roll:
Купи си мултицет за 15-20лв.който мери напрежение DC и премери колко волта имаш на първите лампи. Ако са по-малко от 11V, увеличи докрай потенциометъра на захранването...
Последна промяна от nikolov333 на съб апр 22, 2017 10:58 pm, променено общо 1 път.
yanko78 - специалист
nikolov333 написа:
Пак да питам, понеже съм забравил първите 30 метра с 1.5 или с 2.5мм2 бяха.. :roll:
1.5 е цялото трасе. Има малка част накрая която е едножилен, че не ми стигна многожилния.
nikolov333 - майстор
Нали щеше да вземаш друг вид захранване... Трябват ти поне 17-18V в началото на линията .
yanko78 - специалист
nikolov333 написа:
Нали щеше да вземаш друг вид захранване... Трябват ти поне 17-18V в началото на линията .
Тези които гледах са като за лаптопи и ми се сториха ненадежни, затова реших на проба грешка да взема това което си е за лед. М/у другото, има една врътка на захранването за увеличаване и намаляне на волтажа, врътнах е на крайно увеличено полужение и сега пуших една цигара и за това време грам не премигнаха. Засега ще го оставя така и се надявам да е наред всичко. Най се притеснявам да не изгорят диодите, че ще ми се отвори много работа ако се наложи да ги сменям. Като цяло съм много доволен, сумати време отделих да направя телата, да измисля какви диоди, да окабеля, да фиксирам и т.н. В крайна сметка резултата е уникален, получи се перфетно :)
nikolov333 - майстор
Лед лампите си имат драйвери вътре, така че няма как да им дойде силен тока, при нормално захранващо напрежение, а ако не им стига напрежението лампите мигат.. Като си го увеличил сега от захранването е максимум 13.5V, но колко стигат до лампите не се знае. Ако не мигат карай така..
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
Лед лампите си имат драйвери вътре, .....
И що реши и че неговите таша...ци са с драйвери? Предполагам е сложил от тези таша...ци:
viewtopic.php?f=29&t=55160&start=40#p812410
Пък и отговаря на написаното че е сложил:
До момента навързах 14 тела по 4 вата всяко.
Демек по два такива модула БЕЗ ДРАЙВЕРИ на всеки криво огънат винкел.
Крив че чак не ми се гледа, става ми лошо...
viewtopic.php?f=29&t=55160&start=80#p854707
Ама на мен како ми дреме щом на него му Аресва???
Миналата година се опитах да му обясня за триците и маймуните ... не се получи... :?
Да свети там - колкото, толкова... Поне да не се спъва във винкелите... :-D
:partyman:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Как да свържа тоците???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: