• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
Има едни неща (не им знам името), които като се стъмни включват лампите, а като съмне ги изключват. По-скъпите можеш сам да настройваш, по-простите са фабрично настроени.
Защо ти е да вадиш кабели, защото някой казал, че с квадрат и половина си с единия крак на кантара?
sinfon - специалист
На 220 волта квадрат и половина е достатъчен. Но самият факт, че кабел, по който върви 220 волта е пуснат едно към гьотере в земята без тръба или някаква друга защита от механична повреда е сериозна причина да се копае наново.
yanko78 - специалист
Докато редактирах мнението си виждам, че има отговорили. Допълнил съм го с повече подробности.
moimoimoi - майстор
преди време преработвах градинско осветление,беше на 230волта и кабелите бяха за тонколони,и това си работеше 15 години
обаче дойде време да се преработи и аз го направих така:

1-кабел в гофрирана тръба 2x1,5mm* до всяко тяло/лампа
2-всяка лампа на самостоятелен предпазител
3-захранващо напрежение 12волта
4-ползвах подобни на тези лед крушки http://www.ultralux.bg/bg/3/1053/led-%D ... -2835.html

ако ти се занимава - преработвай,ако не го направи на 24 волта ,с горепосочените крушки ще имаш товар от около 100вата/ток около 4 ампера/ дето не са толкова много за 50 метра кабел 2x1,5мм, слагаш си една фотоклетка да ги включва като се стъмни и един часовник да ги спира след 23 часа и това е
Ники274 - специалист
Виждал съм на няколко места такива кръгли кабели(швпс например) изядени от гризачи-така,че имай едно наум.
Иначе си слагай най-добре един часовник с вграден акумулатор и да свети само когато е настроен(примерно от 18-00 часа).При фотоклетката ще свети цяла нощ,понякога и при мрачно време.
За дистанционното ти трябва захранващ блок и допълнителен контактор...и дистанционно да мъкнеш навсякъде,ако го забравяш често-само едни пари хвърлени на вятъра.
yanko78 - специалист
В крайна сметка със светлодатчика ще успея ли да ги подкарам в сегашния вариант?
preslav - майстор
yanko78 написа:
В крайна сметка със светлодатчика ще успея ли да ги подкарам в сегашния вариант?
Ще успееш, но само ако опиташ - ако не опиташ ще чуеш още купчина глупости! При мен градинско осветление с 10-12 леда по 3 вата работи от години на кабел за интернет - ти ако искаш си зарови 6 квадрата кабел, че да може в другия му край да захраниш телфер!
yanko78 - специалист
Съветваха ме да взема с 50% по мощно захранване от каквато ще е консумацията. Така ли да направя?
nikolov333 - майстор
Да..Добре е да е по-мощно и е добре да му увеличиш напрежението до към 13V от потенциометъра за да компенсираш пада на напрежението поради дължината на линията ти. Те луничките си имат вградени драйвери, но не е добре да работят с много ниско напрежение... Премери с мултицет напрежението при захранването и колко волта стига до последната луничка.
Hoвoceлckи - майстор
Ако захрани кабела от двата края (с впечатлението съм, че това е възможно?), на десетите лунички според мен ще е около 10V ако не му клеква захранването.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Как да свържа тоците???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: