• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Това за лампите на 230V наистина, не е добре да се прави, но компромиса с изнасяне на захранването до лампите има смисъл. Идеята ми е да скъси участъка, който ще е на ниско напрежение, само между лампите, като се изнесе захранването им по-близо до тях, по средата на редицата, за да се захранват две максимално къси линии..
П.П.Подземните захранващи кабели, които пускат от енергото, също са без заземителен проводник!
yanko78 - специалист
В крайна сметка не ми стана въобще ясно, дали ще е възможно в тази си конфигурация да се случат нещата? Бих се задоволил и във вариант само с фотореле, което да изключва лампите в определен час през нощта.
preslav - майстор
yanko78 написа:
В крайна сметка не ми стана въобще ясно, дали ще е възможно в тази си конфигурация да се случат нещата? Бих се задоволил и във вариант само с фотореле, което да изключва лампите в определен час през нощта.
На първо време виж дали кабелът ще "устиска" на тази дължина и този товар, а после мисли за автоматизация.
nikolov333 - майстор
Няма невъзможни неща..Въпроса е, можеш ли да ги направиш. :partyman:
Zoro5 - специалист
yanko78 написа:
В крайна сметка не ми стана въобще ясно, дали ще е възможно в тази си конфигурация да се случат нещата? Бих се задоволил и във вариант само с фотореле, което да изключва лампите в определен час през нощта.
Ще стане ако ги захраниш с 16-17 Волта (виж някое захранване 18волта за лаптоп например). 220Волта може да се пуснат през разделителен траф и ДТЗ. Автоматиката е елементарна - таймера пуска фоторелето, то захранването , а захранването - лампите.
Например:
http://stbbg.com//?page_id=21&record_id=9227
http://stbbg.com//?page_id=21&record_id=8856
http://stbbg.com//?page_id=21&record_id=8471
Hoвoceлckи - майстор
Аа-а ... фоторле пуска таймера?
tzetz009 - специалист
Точно така - таймера пуска фоторелето ! :partyman: :partyman: :partyman:

И за к'ъв хYй Ви е тоя нескопосан таймер да Ви питам аз !?!?!

Ако имате "сносен" таймер за какво Ви е фотореле ???
Zoro5 - специалист
Под "таймер" имам в предвид часовниково реле или реле за време с дневно програмиране. Фоторелето определя осветлението да свети САМО на тъмно , а с таймера може да се зададе кога ДА НЕ СВЕТИ на тъмно , например между 0-6 часа. Зимата в 17:00 вече е тъмно , а лятото чак след 20:00 - таймера няма как да го знае това. Може и датчик за движение да се сложи.
Часовника за да работи трябва да е постоянно захранен, така че трябва да е преди фоторелето.
Hoвoceлckи - майстор
Таймер (време-реле) или часовник? За мен има известна разлика. Малко е по-различна концепцията ... но няма проблем да стане и по двата начина.
Andri01 - майстор
Тази конфигурация / таймер-фотореле / при мене работи от над 10г. вече. Но таймера трябва да е с акумулатор вътре/ на буфер/,защото при спиране на тока се обърква. Изостава с толкова време,колкото е нямало ток.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Как да свържа тоците???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: