• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gnt69 - майстор
Andri01 написа:
Тази конфигурация / таймер-фотореле / при мене работи от над 10г. вече. Но таймера трябва да е с акумулатор вътре/ на буфер/,защото при спиране на тока се обърква. Изостава с толкова време,колкото е нямало ток.
При мен работи вече 7-8 години само фотореле, като се скрие слънцето светват 15 ламби градинско осветление като изгрее изгасват. Направени са със 150 метра СВТ положено на 50-60 сантиметра под тревата директно на 220 волта. Хубаво ми е и светло в градината, никой не се замисля да прескача през оградите и да краде нещо. Аз съм за фотореле без таймери директно с крушки 220 волта, има достатъчно много крушки кеф ти 3 вата, кеф ти 5 ако пък искаш светло може и 10 вата. :partyman:
Andri01 - майстор
При мене осветление се изключва към 1,30ч. след полунощ. Тогава остава другото осветление - на кучето очите,а то е доста по-силно :).
Gnus - специалист
А обмисляли ли сте да не се прокарва инсталация, а да се набодат от тия мижавите лампи дето са само соларно панелче, светодиод и едно акумулаторче вътре?
gnt69 - майстор
Gnus написа:
А обмисляли ли сте да не се прокарва инсталация, а да се набодат от тия мижавите лампи дето са само соларно панелче, светодиод и едно акумулаторче вътре?
Те както казваш са много мижави. :partyman:
preslav - майстор
gnt69 написа:
Gnus написа:
А обмисляли ли сте да не се прокарва инсталация, а да се набодат от тия мижавите лампи дето са само соларно панелче, светодиод и едно акумулаторче вътре?
Те както казваш са много мижави. :partyman:
Мижави са евтините, но скъпите няма да оцелеят и една седмица.
Gnus - специалист
Ама за 100-тина лв ще набодеш може би над 50 от тях. Хем много светулки ще станат, хем няма да ти се свидят.
Zoro5 - специалист
Hoвoceлckи написа:
Таймер (време-реле) или часовник?
Всъщност часовник с реле (може би трябва да се казва часовниково реле). Като това: http://stbbg.com//?page_id=21&record_id=8894
Има си батерийки, може да се направи и седмична програма дори , а също има ръчен режим - по всяко време ще може да се пуснат или спрат лампите. Най-лошото на тези електронни релета е, че все забравяш как се настройваха... :)
Часовника ще спестява по около 10-15 лева на година само от часовете 0-6 ,а е и защита от евентуално неработещо фотореле - ако светне лампите и през деня, човек може даже да не забележи на светлото ,че работят.

А пък тези градинските слънчеви лампи светят колкото да не се спъне човек в тях. Наистина са слънчеви - най-добре "светят" на слънце. :lol:
yanko78 - специалист
Попаднах на това обяснение.

e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=37&t=2476

В предвид, че имам само два проводника, смятам, че това е единственото ми решение. След изхода който пуска при тъмно ток, смятам да свържа захранването, което да подава ток към телата. Правилни ли са ми разсъжденията?
Hoвoceлckи - майстор
А преди да попаднеш там прочете ли какво ти е написал Zoro5 в последния пост преди да пишеш?
Как стои въпросът адаптера да е при първата лампа?
yanko78 - специалист
Hoвoceлckи написа:
А преди да попаднеш там прочете ли какво ти е написал Zoro5 в последния пост преди да пишеш?
Как стои въпросът адаптера да е при първата лампа?
Стои така, че до първата лампа ми е разпръсквача за пол. С-ма. Може, но ще трябва да копам преди него и някаква шахта да му направя. Не, че е сложно. Въпроса е, че върви в райграса и ако пукне, трябва да го разкопавам. Толкова ли голям ще е спада на тези 20-ина метра до първото тяло? :?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Как да свържа тоците???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: