Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
zz_stefanov написа:
пп Сега като се замисля, на който и от двата ми бойлера да сложа ДТЗ, тя тутакси ще сработи :)
Защо?
shadow__01 - майстор
Или махаш защитата или се обаждаш да идват да сменят нагревател.
Винаги съм твърдял, че ДТЗ-то е нещо напълно излишно. Едно просто зануляване/заземяване е напълно достатъчно. А за децата дето бъркат в контактите си има контакти със защита. Но от безотговорни родители няма.
burkov - специалист
zz_stefanov написа:
Е какви са съмненията в ДТЗ, след като се премахне нагревателя тя на сработва. Да ги търси да му го сменят.

пп Сега като се замисля, на който и от двата ми бойлера да сложа ДТЗ, тя тутакси ще сработи :)
Интересно защо така?
Аз на вилата сложих нов бойлер и ДТЗ общо за цялата инсталация и пак не сработва.
plamen6703 - майстор
shadow__01 написа:
Или махаш защитата или се обаждаш да идват да сменят нагревател.
Винаги съм твърдял, че ДТЗ-то е нещо напълно излишно. Едно просто зануляване/заземяване е напълно достатъчно. А за децата дето бъркат в контактите си има контакти със защита. Но от безотговорни родители няма.
Не се сърди, но електротехниката не ти е силната страна и познанията ти са доста повърхности като чета какви твърдения изказваш :)
preslav - майстор
shadow__01 написа:
Или махаш защитата или се обаждаш да идват да сменят нагревател.
Винаги съм твърдял, че ДТЗ-то е нещо напълно излишно. Едно просто зануляване/заземяване е напълно достатъчно. А за децата дето бъркат в контактите си има контакти със защита. Но от безотговорни родители няма.
Надявам се пишейки ДТЗ нямаш предвид Детска Токова Защита - то има много родители дето някой трябва да ги пази!
hidrazin - майстор
Icovich написа:
Инсталацията е три проводна до сега нямаше никави проблеми.Сложих бойлера днес и почна да пада защитата.... Може ли нагревателя нещо да укъсява и как да разбера.
Остави нагревателя да поработи няколко дена без ДТЗ.
Естествено в този случай докато няма ДТЗ трябва да го занулиш.
Пробвай след 3-4 дена как ще е с ДТЗ-то и дали пак ще пада.
Имал съм такъв случай и то с голям бойлер и скъпи нагреватели.
Просто некачествено изработени - не са минали темпериране и вътре има остатъчна влага.
Същото ми се случи и с два чисто нови котлона от магазина....
Това от мен ако ти се занимава. Иначе ако искаш си търси гаранцията - дано я намериш. :-D
:partyman:
zz_stefanov - майстор
preslav написа:
zz_stefanov написа:
пп Сега като се замисля, на който и от двата ми бойлера да сложа ДТЗ, тя тутакси ще сработи :)
Защо?
единия е нов, а другия се разсъска на първия месец.
Ще слагам ДТЗ и на двата, но поне единия ще мине през ремонт точно заради това. :)
GalinBelos - специалист
То в случая има само два варианта - или сменяш нагревателя , или сменяш ДТЗ-то с някое по-грубо , примерно 300 мА . Ама един нов нагревател е 18 кинта , а една нова свястна ДТЗ 60 лв. Въпрос на избор и приоритети.
Има и план Х - махаш ДТЗ-то , слагаш едно АП за 3 лв. и музиката да свири :rock:
nikolov333 - майстор
По-добре Х-са, че това ДТЗ 300мА само от пожар пази..
Icovich - помощник
Благодаря ви "колеги" ако мога да си позволя да ви наричам така.Утре ще направя един мегер на нагревателя и ще видим дали ще излезе нещо.Относно гаранцията говорих с техниците от Елдом но без много успех около 10 мин се опитва да ме убеди че съм объркал нулата с ДТЗ.Ще го проверя утре да видим какво ще излезе макар че то друго няма какво да е . :?

Тема "дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: