• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
sinfon написа:
nikolov333 написа:
Ето чети и ти.. http://www.etigroup.eu/levels-2?view=id ... =002141514
Чета. Значи както виждаш до 1.5In сработването не се знае кога точно ще стане. До 3600 секунди - това си е цял час бе. С други думи вместо да изгаси на 16А, предпазителят спокойно може да държи 1 час близо 24А :-D
Ха сега кажи ми, ако го претовариш тоя контакт 10-тина дни по ред с 24А по 1час, какво ли ще му се случи? :partyman:
Казах ти, че моя 10А АП пада за <1сек с товар на InRush current 13-14A.. от студен старт тоест без да е имал товар преди това..
Също казах, че има вариант кръговете за контакти да се защитават и с 10А АП.
Има и такива случаи когато с АП25А им пада "бушона" и слагат 40А.. :shock:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t= ... 5#p4255644
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Казах ти, че моя 10А АП пада за <1сек с товар на InRush current 13-14A.. от студен старт тоест без да е имал товар преди това..
Какво е при теб честно казано не ме интересува, човек. Има си спецификация. Има си гарантирани показатели. Останалото са свободни съчинения. Твоят предпазител значи е дефектен.
Има вариант за 10А предпазители. А има вариант и въобще да не се пуска инсталация и да си свети на свещи, да направи дупка в тавана и едно огнище в хола да си готви и да се топли.
nikolov333 - майстор
Глупости.. ей ти един проект за инсталация тук там с някой кръг контакти на 16А..

Прикачен файл

PIC_7100 (1).JPG
Последна промяна от nikolov333 на пет фев 17, 2017 9:33 pm, променено общо 1 път.
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Глупости.. ей ти една интересна схема тук там с някой кръг контакти на 16А..
Много добре знаеш, че тая схема е създадена, за да се вмести в някакви изисквания. И че никой не би сложил 4мм2 кабел на 16А контакт, защитен с 10А предпазител.
nikolov333 - майстор
Така де..ама и дтз-тата над тях са по-25А/30мА на 2-ва кръга, та няма да е съвсем фиктивен проекта.. още повече, че главния АП е 50А. Що тогава са ги наслагали тия 4мм2.. като могат да ги наплякат на 2-ва кръга по 25А :-D
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Така де..ама и дтз-тата над тях са по-25А/30мА на 2-ва кръга, та няма да е съвсем фиктивен проекта.. още повече, че главния е 50А. Що тогава са ги наслагали тия 4мм2.. като могат да ги наплякат на 2-ва кръга по 25А :-D
Не знам, на мен ми изглежда яко фиктивен. :)
FM STEREO - специалист
muhala написа:
FM STEREO написа:
Не пишете глупости! Не му препоръчвайте да я прави двупроводна! Трипроводната инсталация е по надеждна от двупроводната,при нея занулителният проводник не се намира под товар,през него протича ток при окъсяване на някой ел.уред,докато при двупроводната зануляването се взема от работната нула и рискът от прекъсването и е по голям и довежда до офазяване на ел.уредите! За това задължително се прави трипроводна! :partyman:
Това го обясни на
GalinBelos написа:
Ако няма да слагаш ДТЗ , пусни си двупроводна инсталация . За какво ти е да плащаш 30% повече за кабели като нямаш ДТЗ ? Пари за майстор нямаме , но за безмислено пускане на допълнителни кабели има .
Много ме е страх от такива хора.
Или ще ти направи друпроводна инсталация или трипровродна с "истинско заземяване", разбирай някво жалко ТТ.
Да,за него се отнасяше.

Не се карайте,за това се пускат повече кръгове,като на кръг се слагат по два контакта защитени с 16АП,до спусъците се изпълнява с 3х4м2 с цел да се избегне по големият пад на напрежение ако кабела е 3х2.5м2.
sinfon - специалист
FM STEREO написа:
за това се пускат повече кръгове,като на кръг се слагат по два контакта защитени с 16АП,до спусъците се изпълнява с 3х4м2 с цел да се избегне по големият пад на напрежение ако кабела е 3х2.5м2.
Друг път! И ако вкъщи имам 40 контакта, трябва да сложа табло с 20 предпазителя, така ли? :?
jekasus - майстор
sinfon написа:
И ако вкъщи имам 40 контакта, трябва да сложа табло с 20 предпазителя, така ли?

Прикачен файл

IMG_1647.JPG
IMG_1647.JPG (115.37 KиБ) Видяна 1268 пъти
FM STEREO - специалист
sinfon написа:
FM STEREO написа:
за това се пускат повече кръгове,като на кръг се слагат по два контакта защитени с 16АП,до спусъците се изпълнява с 3х4м2 с цел да се избегне по големият пад на напрежение ако кабела е 3х2.5м2.
Друг път! И ако вкъщи имам 40 контакта, трябва да сложа табло с 20 предпазителя, така ли? :?
Ами така,впрочем колегата @jekasus ти е дал и снимков отговор :partyman:
Последна промяна от FM STEREO на пет фев 17, 2017 10:02 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Подмяна на старата ел. инсталация с нова?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: