• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sinfon - специалист
jekasus написа:
sinfon написа:
И ако вкъщи имам 40 контакта, трябва да сложа табло с 20 предпазителя, така ли?
Браво. А ти нали си наясно, че това не е рационално и се предвижда коефициент на едновременност?
Имаш ли си идея, че ако почнеш да опъваш мостоваци, на стената няма да можеш да забиеш един пирон, без да удариш по кабел?
FM STEREO написа:
Ами така,впрочем колегата @jekasus ти е дал и снимков отговор :partyman:
Това са глупости. В едно помещение се обособяват за контакти 1-2 кръга. Не се обособява кръг на един контакт. Освен в много специални случаи. Едва ли някой на един кръг контакти би пуснал 5-6 печки, просто защото има дупки. Ако опита, ще сработи защитата от претоварване на предпазителя. 2 предпазителя 16А на кръг от 10 контакта за средно голямо помещение е напълно нормално. Изпълнени с 2.5мм2
В новите жилища има много контакти, но това не означава, че едновременно се използват всички с огромни товари. Да пуснеш телевизора, декодера, 2 зарядни за телефон - за това трябват дупки...
nikolov333 - майстор
Ей го и мойто с 20 контакта само за хола с по 2-ва максимум 3-ри контакта на предпазител директно в таблото без разклонителни кутии.. :lol:

Прикачен файл

IMG_20150427_173940.jpg
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Ей го и мойто с 20 контакта само за хола с по 2-ва максимум 3-ри контакта на предпазител директно в таблото без разклонителни кутии..
От което няма абсолютно никакъв смисъл, защото никога няма да натовариш всички контакти.
Ама ти си знаеш.. Можеш да сложиш и всяка крушка и всеки контакт на отделен предпазител.. :?
nikolov333 - майстор
Малки ми дойдоха таблата, иначе и така можеше да направя, а и първоначално идеята ми беше да бъде офис с 4-ма служители, но в последствие плановете се промениха..
Последна промяна от nikolov333 на пет фев 17, 2017 10:23 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
sinfon написа:
Браво.
Не мое, просто забелязвам табла, които са повече от 8-12 модула.
Това е мое - хотелско студио, кратко без напъни...
Изображение
GalinBelos - специалист
FM STEREO написа:
Не се карайте,за това се пускат повече кръгове,като на кръг се слагат по два контакта защитени с 16АП,до спусъците се изпълнява с 3х4м2 с цел да се избегне по големият пад на напрежение ако кабела е 3х2.5м2.
Въй , сега искаш да кажеш че на последният обект където зад телевизора монтирах 5 контакта в общ панел , е трябвало да пусна до там три токови кръга ? Баси как съм прецакал клиента . И ако клиента иска да включи във всеки от тези два контакта по един консуматор дето черпи 10А , какво правим с тоя башончик 16А ?
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Малки ми дойдоха таблата, иначе и така можеше да направя, а и първоначално идеята ми беше да бъде офис с 4-ма служители, но в последствие плановете се промениха..
Това е ексцесия.
nikolov333 - майстор
GalinBelos написа:
FM STEREO написа:
Не се карайте,за това се пускат повече кръгове,като на кръг се слагат по два контакта защитени с 16АП,до спусъците се изпълнява с 3х4м2 с цел да се избегне по големият пад на напрежение ако кабела е 3х2.5м2.
Въй , сега искаш да кажеш че на последният обект където зад телевизора монтирах 5 контакта в общ панел , е трябвало да пусна до там три токови кръга ? Баси как съм прецакал клиента . И ако клиента иска да включи във всеки от тези два контакта по един консуматор дето черпи 10А , какво правим с тоя башончик 16А ?
Аз затова съм пуснал кабелите директно в таблото, да мога да си ги менкам в зависимост от товара върху предпазителя.. :-D
nikolov333 - майстор
sinfon написа:
nikolov333 написа:
Малки ми дойдоха таблата, иначе и така можеше да направя, а и първоначално идеята ми беше да бъде офис с 4-ма служители, но в последствие плановете се промениха..
Това е ексцесия.
Ти да ми видиш осветлението. Там верно е ексцесия. 6 х 150W + 10 х 75W = ?????? :drinkers:

Прикачен файл

IMG_20161216_132757.jpg
Последна промяна от nikolov333 на пет фев 17, 2017 10:40 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
Аз затова съм пуснал кабелите директно в таблото, да мога да си ги менкам в зависимост от товара върху предпазителя..
В Франция май е такава систева - от всеки блок контакти, отделен кръг към таблото.
GalinBelos написа:
където зад телевизора монтирах 5 контакта в общ панел
Един за телевизора, другите за какво са?
Сега е модно да се закача телевизор на стена и висящи кабели между него и разни машинки на шкафчето под него е малко грозно...
nikolov333 написа:
Ти да ми видиш осветлението..
Изображение
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Подмяна на старата ел. инсталация с нова?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: