• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sinfon - специалист
muhala написа:
За трети път ти казвам, че максималния ток на контакта е 16А, предпазителя ти е 25А. Кое не стана ясно ?
И какво? 16А предпазител няма да сработи веднага при претоварване от 1-2-5А - например 19А. Биметалната защита е бавна и с толеранс от претоварване.
zdravcho - специалист
sinfon написа:
И аз като сложа цялата къща на една магистрала, как ще обособя кръгове?
Ако това го мислиш или питаш, по-добре не давай съвети
nikolov333 - майстор
По проектите съм виждал и кръгове с контакти защитени и с 10А АП..
muhala - майстор
sinfon написа:
muhala написа:
За трети път ти казвам, че максималния ток на контакта е 16А, предпазителя ти е 25А. Кое не стана ясно ?
И какво? 16А предпазител няма да сработи веднага при претоварване от 1-2-5А - например 19А. Биметалната защита е бавна и с толеранс от претоварване.
Сега какво ? Щом 16А предпазител не пада на момента от 16А дай да слагале 25А ?
nikolov333 - майстор
Глупости бавна била защитата..На моите 10А АП на ЕТI дето не са кой знае каква марка при стартов ток 13-14А от импулсните захранвания на лед крушките за по-малко от секунда изключват на момента..Иначе консумират 2.5А.
jekasus - майстор
GalinBelos написа:
От време оно че до ден днешен всички битови ел. инсталации се изпълняват така ,
В някои панелки кабели вървят под замазката и се разклоняват в всеки подов контакт има и вариант с разклонителна кутия под контакта.
Този вариант е забравен по неясна причина и остана основно само тоя с грозните капачки под тавана.
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Глупости бавна била защитата.
Нещо да прочетеш спецификацията на АП-тата?
nikolov333 - майстор

Прикачен файл

Tripping.jpg
Tripping.jpg (44.72 KиБ) Видяна 1272 пъти
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Ето чети и ти.. http://www.etigroup.eu/levels-2?view=id ... =002141514
Чета. Значи както виждаш до 1.5In сработването не се знае кога точно ще стане. До 3600 секунди - това си е цял час бе. С други думи вместо да изгаси на 16А, предпазителят спокойно може да държи 1 час близо 24А :-D
Ха сега кажи ми, ако го претовариш тоя контакт 10-тина дни по ред с 24А по 1час, какво ли ще му се случи? :partyman:
valentino76bs - майстор
GalinBelos написа:
И в колко от тях си видял проект където не се тръгва с 4 квадрата , и спусъците да са по 2.5 мм. ? От време оно че до ден днешен всички битови ел. инсталации се изпълняват така , но някои хора дето вчера за пръв път пипват кабел ,решили че това е грешно и те знаят най-добре , щото видиш ли те го били направили така .
Дрън,дрън ....от къде си ги измисляте тези неща да ви се чуди човек.
Не казвам ,че няма такива изпълнения ,има разбира се ...но тва в червеното :axe:
Дай да говорим с факти при мен имам няколко проекта готов съм да ги разлистя и снимам като доказателство на обратното твърдение.
А извинявай ама са от Бургас то тука може да са други законите...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Подмяна на старата ел. инсталация с нова?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: